Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenajetí OS, nemožnost vstupu do BIOS

Zdravím, na svůj notebook Umax visionbook 13wa flex jsem nainstaloval Linux mint (již dřívější zkušenost). Přestal fungovat touchpad a touchscreen. Pouze šlo ovládat přes klávesnici nebo externí myš. Zkoušel jsem Linux chat poradnu a nijak jsem nepochodil, bylo dost návrhů a nic nepomohlo.
Poté jsem chtěl přes bootovaci Flash disk zkusit novou instalaci (jak Linux tak i Windows), při změně bootu v BIOS se stala nějaká chyba a Flash disk nenacte, ale při napsání "exit" chyba zmizí a najede již nainstalovaný Linux.
Poté jsem hledal Boot loading - na výběr uefi a legacy mode, (teď přijde má chyba), změnil jsem na uefi a už se nedostanu do BIOS ani do Linux, vyskočí jen ta chybová obrazovka a konec.
Věděl by někdo, co s tím, případně kam se obrátit aby mi to někdo opravil? Nechci zase ale za to dát několik tisíc.
Díky,
Radek

- Nejdrive drz tlacitko "POWER" nez se NTB zcela vypne (+- 10s) az pak zkus vejit do "Boot_Menu" (klavesa F7, F11 etc dle modelu tvého NTB) nebo BIOS, dostanes se do neho ? Jestli né mackas spravnou klavesu a ve spravny cas ? (hned po startu NTB)
- Az budes v "Boot_menu", tak jen zvol instalaci (boot) z → "tvé USB". To co tam vidis je z duvodu zmeny zavedeni cesty z jiné nebo na jinou partition / disk (tudiz nemuze najit i MBR / master boot record) .