Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr PC case do 1300,-

Dobrý den,
chci se poradit s výběrem pc case. Mám vyhlídnuté dva modely...
Musí splňovat následující: Cenové rozmezí 1k až 1.3k, průhledná bočnice, pokud možno skleněná, místo pro malé vodní chlazení (120x120) a alespoň obstojný airflow.

https://www.alza.cz/vyroba-nzxt-s340-alza-pc-cerno-cervena-d4841592.htm

https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg4t-pure-black-tg-okno/222551/produkt?gclid=EAIaIQobChMIzvLqxqiP4QIVgemaCh1aEAVzEAQYASABEgKOUPD_BwE

Pokud byste mi doporučili jakoukoli jinou co splňuje má kritéria budu velice rád.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Vzadu by byl filtr zbytecny, ale nahore pokud neni filtr a vetraky nebezi porad (vypnute PC), tak ti tam napada bordel a rozprska prach po cele skrini, je to opravdu na pytel, sam jsem takovou skrin mel a musel jsem se ji zbavit, hruza. Filtry nahore jsou nutnost!

Určitě ano, souhlasím s tebou a mám stejný názor. Ale vážně si nejsem jistý jestli tam jsou. Myslím, že ano, ale nemůžu to na 100% potvrdit.
Pokud to byla ta skříň, kterou jsem tu měl cca 0,5 roku zpět, tak jsem to "vytunil" stylem, že jsem dovnitř na horní část nalepil kus koberce i kvůli odhlučnění. Nemám vůbec rád horní ventilátory.
Doporučil jsem ji jen proto, že má výborné dílenské zpracování.
Kdybych měl kupovat pro sebe, tak bych volil jednu z těch dvou, co si tazatel vybral nebo Fractal, ale na ten vrch bych z vnitřku opět něco nalepil.

Poznámka:
Odsávacím horním otvorem 120x120 mm s perforací tam napadá prachu tak žádná celá prd, tedy pokud nemáš PC v kamenolomu nebo cementárně .....
Ještě jsem nahoře u žádné krabice prach filtr neviděl.
(pokud je zdroj v dolní pozici tak u herní/výkonné sestavy je prostě jen jeden odsávací zadní málo, zvláště pomalu běžný)

pc mě jede ale skoro nonstop

Kdyz ti toci ventilator nonstop, tak ti tam nema co napadat. Ve chvili, kdy budes mit PC zapnute 8 hodin denne, tak je to uplne o necem jinym. Je to byt kousek od rusne silnice, ale zase je to horni patro, zadny extrem teda, videl jsem byty s nekolikanasobnou prasnosti.

Tak nonstop obrazně sem tam se samozřejmě vypne někdy na tejden někdy dva dny,to tam prach napadá tak max na lopatky a po zapnutí zase ven,prašnost tu mám celkem velkou přízemí u silnice utřu prach z monitoru a za dva dny je tam znova.:-) Já s tím problém nemám ohledně prachu teď sem po ca roce vyndaval ven GTX770 a uvnitř slabá vrstva prachu nic co by nebylo v druhý case co horní točák nemá,každej to může mít jinak to je jasný....

Tak já nevím, stále mám velké dilema, hodně mě láká prosklená bočnice, ale zas si myslím, že NZXT bude mít kvalitněji zpracovanou skříň.
Asi by záleželo jestli je jedna z nich vhodnější pro nemodulární zdroj. Větráky u Silentium bych asi vyměnil za červené, popřípadě dodal červenou led pásku, chci totiž docílit černo-červeného designu.