Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako nastavit android pre seniora

ahoj,

potreboval by som poradit ako po nastaveni zabranit nechcenym zmenam v telefone. Hlavne potrebujem zabranit aby dotycny

- neklikol na nejaku reklamu, ktora mu nainstaluje nejake kraviny
- nepoprehadzoval si ikony krizom krazom
- neaktivoval si nevedomky zasielanie premiovych SMS atd.

alebo ako spravit, aby
- sa telefon jednoducho dostal do default stavu (ktory som predtym nastavil)

Kupovat sa bude novy telefon, predbezne xiaomi-redmi-6-32gb-lte-cierny-d5355862.htm
Sluzit to bude 75-rocnemu cloveku, ktory este smartfon nedrzal v ruke (ale chce smartfon kvoli fotkam).

Proste potrebujem zo smartfonu spravit blbovzdorny system. Da sa to vobec? Nikdy som nic take nepotreboval ale predpokladam, ze niekto bude mat skusenosti.

- neaktivovat google ucet, aby nebyl funkcni Google "market" = nic si nenainstaluje
- vybrat launcher ktery umi uzamknout ikony - Apex treba
- premiove SMS netusim (vubec nevim jak se takove neco da aktivovat)

(edit - jasne ze bez Google uctu nenainstalujete ani ten Apex launcher, takze stahnout treba z apkmirror, a dostat to tam "rucne", pripadne takhle i dalsi veci co by byly k uzitku)

No ale google ucet asi musis mat, ci nie? Nepamatam si to presne ked som menil telefon, mam taky pocit, ze bez zadania/vytvorenia uctu ani nesiel spustit (mozno sa mylim).

Tiez budem asi potrebovat blbovzdorny sposob, ako zakazat mobilne data (a opat lahko povolit).

Netusite niekto o druhej moznosti, teda ako dostat vsetky nastavenia (a, ze ich je!) rychlo do default stavu?

Ne, google ucet nepotrebujete - i ten uvodni pruvodce jde preskocit. Sic je tak funkcnost zcasti omezena - bez Google cloudu (nebudou se synchronizovat kontakty, fotky atd.), ale pouziti ktere chcete to nevadi. Zakazat mobilni data - pokud vite ze nebudou nikdy pouzivane, nejlip prepsat APN na nejaky nesmysl. Defaultni stav nechcete.