Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Logy z programů

Dobrý den, chtěl jsem se jen zeptat jestli je v pořádku posílat logy z programů TFC,ADWcleaner,roguekiller, malwarebytes,JRT,FRST atd? nedá se to po poskytnutí logů nějak zneužít ?

- Ty logy jsou za ucelem ruznych opravnych patch. Ty "AV/AS" sbiraji informace i o napadeni, jaké infekce/nakazy byly kontrolovany a nalezeny a z toho se pak treba delaji statistiky..
- Co se tyka "SW logu", predstav si ze by jsi udelal nejaky "program 1.0". V kazdém programu jsou nejaké chyby, at drobné nebo bezpecnostni problémy a kazdy uzivatel ti nemuze aktivne posilat informace o tom jak na tom je nebo co se stalo, nebo nefunguje, dela 'crash' etc. Tak existuji kolektujici logy, které to zjednodusi informace zasilaji. Ty (nebo vydavatel) pak podle nich muze provést opravy a vydat treba verzi "program 1.1", nebo vydat opravny patch, zameris se vic na nejaky spyware a podobne.

- Urcite neslouzi za ucelem zneuziti nejakych tvych informaci, jen zbiraji informace o events, crash, statistiky etc ;-)
* Posilat nebo ne ? Chces mit funkcni SW, nebo aby v nem byly opraveny chyby ? Tak si odpovez.

Díky za odpověd, ano logy jsem poslal, za účelem kontroly zdali mám v pc viry a jejich oprav, jen mě zajímalo, jestli z toho nejdou vyčíst nějaká hesla nebo podobné citlivé udaje, je to kvanta znaků z kterejch nepoznám nic, proto se ptám :-)

jestli z toho nejdou vyčíst nějaká hesla nebo podobné citlivé udaje

- To pochybuji. Mozna ti neco rika, nebo uz jsi slysel o dodrzovani pravidel pri zpracovani takto kolektovanych uzivatelskych dat/udaju na zaklade norem dané kuprikladu GDPR. Myslim ze jim to za ty milionové pokuty nestoji.
- Ale rozumim, stale nekde pisou o citlivosti "osobnich udaju" jen mi to nekdy pripadne umyslne medialne zvelicené, ale tak si lidé davaji alespon vetsi pozor a to nebezpeci si uvedomuji.
https://www.gdpr.cz/gdpr/

si snad log přečteš a vidíš co obsahuje za informace? v defaultním stavu si myslím, že tam něco zneužittelného bude. Aspoň hlavičku prohlídnout.
Čistě teoreticky i lze vyzradit, když to zaloguje nějakýho vira v nějaké složce a už samotná složka je závadná
Například

c:\Users\Babiš\Dokumenty\Složky\Neziskovky\Ondráčka\faktura-za-koblihy.vbs