Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kam aplikace ukládá soubory?

pokud spustim aplikaci z disku B s windowsem B, která byla nainstalovaná pod diskem A a windowsem A a je na disku A, a tato aplikace ukládá nějaké soubory když jí třeba spouštim do nějaké appdata apod, tak je uloží do disku B nebo A?
Změna předmětu, původně: otazka za bludistaka (karel)

Řešení:

Ještě dodám: Kam a které soubory vytváří/ukládá spouštěný nebo instalovaný program, se dá zjistit pomocí speciálního softu, který nejprve udělá "snímek systému" před instalací/spuštěním sledovaného programu a pak hned následně po dokončení instalace a oba snímky porovná. Umí pak zobrazit ty změny (rozdíly). Jak se ten program jmenuje už nevím, ale kdysi jsem na to narazil a zkoušel to. PS: Asi System Explorer. Jde to taky částečně v Total Uninstalleru.

Jinak poměrně přesně se to dá vysledovat v programu Sandboxie. Program se přes něj nainstaluje jakoby do systému, ale všechny použité a vytvořené složky a soubory (i jednotky disků) se ukládají do sandboxu, kde pak jsou k vidění i s cestami.

Pokud ji spustíš z jiných Windows, než pod jakými byla instalovaná, nemusí vůbec fungovat.

Pokud fungovat bude, bude zapisovat podle toho, jak je naprogramovaná:
- pokud autor aplikaci naprogramoval tak, že zapisuje do cesty, kterou si poznačí do konfigurace při instalaci, bude si věci ukládat na disk, kde je nainstalovaná
- pokud autor aplikaci naprogramoval tak, že cestu pro ukládání bere z hodnoty proměnných (%userprofile%, %appdata%, ...) bude si věci ukládat na disk, kde se nacházejí aktivní Windows.

Ještě dodám: Kam a které soubory vytváří/ukládá spouštěný nebo instalovaný program, se dá zjistit pomocí speciálního softu, který nejprve udělá "snímek systému" před instalací/spuštěním sledovaného programu a pak hned následně po dokončení instalace a oba snímky porovná. Umí pak zobrazit ty změny (rozdíly). Jak se ten program jmenuje už nevím, ale kdysi jsem na to narazil a zkoušel to. PS: Asi System Explorer. Jde to taky částečně v Total Uninstalleru.

Jinak poměrně přesně se to dá vysledovat v programu Sandboxie. Program se přes něj nainstaluje jakoby do systému, ale všechny použité a vytvořené složky a soubory (i jednotky disků) se ukládají do sandboxu, kde pak jsou k vidění i s cestami.

Pokud ji spustíš z jiných Windows, než pod jakými byla instalovaná, nemusí vůbec fungovat.

Pokud fungovat bude, bude zapisovat podle toho, jak je naprogramovaná:
- pokud autor aplikaci naprogramoval tak, že zapisuje do cesty, kterou si poznačí do konfigurace při instalaci, bude si věci ukládat na disk, kde je nainstalovaná
- pokud autor aplikaci naprogramoval tak, že cestu pro ukládání bere z hodnoty proměnných (%userprofile%, %appdata%, ...) bude si věci ukládat na disk, kde se nacházejí aktivní Windows.