Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nefunkčné prepojenie redukciou USB-C to HDMI

Ahoj,

poradíte, ako spojazdniť prepojenie notebooku na monitor, keď po pripojení notebooku HP (W10) z konektora USB-C cez redukciu USB-C to HDMI (TRUST) na monitor notebook vypíše "zariadenie USB nebolo rozpoznané, posledné zariadenie USB ktoré ste pripojili na tomto PC zlyhalo a systém Windows ho nerozpoznal" na monitor samozrejme píše že je bez signálu (na monitore ja navolený príslušný vstup)?

Díky

je to kolegov služobný notebook: HP Elite Book HP 840 G4... ako to zistím? Mám len súpis disponibilných konektorov ale nie info, či USB-C podporuje aj video...
Book má aj display port, čo by bolo asi vhodnejšie, ale máme k dispozíci spomínanú redukciu a HDMI kábel...

Našiel som zatiaľ len toto:
(1) 1 USB-C (Up to 5 Gbps data transfer and 15 W power)

P.S. hlášku o nerozpoznaní USB to vypíše už pri pripojení samotnej redukcie (ešte pred pripojením na monitor)

ak som to s mojou "angličtinou" dobre pochopil, tak moja reakcia je, že:

1 nepotrebujem dva monitory, stačí len ten jeden externý. Ale aj tak by grafická karta mala podporovať dva monitory, pretože je prístupný i režim duplikovania obrazovky.
2 book hlási nerozoznanie USB-C zariadenia už aj vtedy, keď pripojím len samotnú redukciu
3 prečo nepoužijem display port? lebo mám redukciu USB-C na HDMI a kábel HDMI-HDMI. Ak toto USB-C videovýstup nepodporuje (neviem ako zistiť) tak samozrejme budem musieť riešiť display portom

ja viem po anglicky tiež kulové. Toto je koment k redukcii, ktorú preložil chrome:
21. november 2018
Farba: USB C až Dual HDMIOverený nákup
Snažil som sa to v 3 rôznych počítačoch s rôznymi výsledkami.
Môj pracovný počítač:
HP Elitebook 840 g3 - Prišiel ako nerozpoznané usb zariadenie.

MSI GS65 Stealth Thin - Okamžite urobil hluk a reštartoval počítač.

2017 Mac book pro 13 "- Fungoval 1 ďalší pracovný priestor. Druhý hdmi bol duplikát prvého.

- USB-C je jen zdirka (USB@3.0) a zalezi cim ji vyrobce osadi, tusim ze aby ti na USB-C fungovalo video by jsi potreboval podporu "alrternate mode" aby mohl vést signal video "DP-A/V".
* Tak jako kazdy USB-C nema "Thunderbolt_3" . IMHO se staci podivat na stranku vyrobce toho NTB.

PS: Dle mého neni problém v redukci ale ve verzi tvého portu [USB-C] kde na tvém HP mas klasickou 5Gbit/s (bez Thunderbolt3 nebo Virtuallink, tech par dratku navic co jsou na urovni DP).