Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem narušen soubor

Dobrý den mam soubor ve kterým mam důležitá data ke kterým se potřebuju dostat ale když se pokusim otevřít soubor píše mi že je narušen a není čitelný....prosím co s tím???:.(

co to přesně píše za chybu - neznámo. dotaz začínal na narušený soubor, ale ve skutečnosti není přístup do složky.
odpověď na dotaz, co je to za médium: disk/flashka? - neznámo.
ztráta času.

pro ostatní kterým se něco podobného stane: zkusit po restartu, zda nebyl přístup uzamčen jiným procesem.
když nepomůže: tento pc - pravým myšem na disku s postiženou složkou - nástroje - kontrola disku - zatrhnout oboje (v xp, tazatel má nejspíš w98) - ok.
pokud windows píšou že potřebují restart, restartovat a nechat proběhnout test.
(v normální verzi windows jdou na kartě sdílení a zabezpečení zkontrolovat i přístupová práva, ale to by se vždy vidělo podle chybového hlášení)
na poškozené disky/flashky se používá např. getdataback; neinstalovat na ten vadný disk.