Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Defender vs.iné antivírusy

Dobrý,sory viem že som to tu už omielal viac krát.Zaujímalo by ma že aký je rozdiel medzi Windows Defender vo W 10 a inými platenýmy aj neplatenými antivírusmi(Kaspersky,avast....).Ak sa nemýlim Defender nemá rezidentný štít to je jeden z rozdielov alebo sa mýlim.pekný deň

loading...

Hlavní rozdíly jsou především v tom, že MS Defender na rozdíl od ostatních antivirů (a zejména balíků typu anti-všechno):
- nebrzdí systém
- nezpůsobí havárii při updatu Windows 10 na novější verzi (která se dá vyřešit jedině novou instalací)
- nezpůsobuje znefunkčnění internetového připojení, protože se nesere se do všeho možného i nemožného

Jestli tím "nebrzdí systém" myslíš nezpomaluje normální používání pc/nb, tak to teda zpomaluje a někdy hodně viditelně (např. instalace programu). Což je myslím problém každého antiviru, takže normální uživatel antivir nepoužívá, antiviry v domácím prostředí používají podle mě jen vyloženě neznalí uživatelé (lamičky) nebo nějakým způsobem duševně postižení uživatelé (paranoidní porucha osobnosti ve smyslu, že postižený uživatel si myslí, že malware má nožičky a že pokud nebude mít antivir, že mu tam přijde malware).

Ja používam Windows defender a ešte som nezaregistroval spomalenie systému napr.pri inštalácii programu.A ano možno máte z časti pravdu že antivírusy používajú len lamy.Ale aj skusený používatel sa kopne a dostane sa mu do pc,notebooku vírus,ani o tom nebude vedieť.Jasné že žiadny antivírus neni 100%,a zásaná ochrana je medzi užívateľom a klávesnicou.Ako prevencia stači aj free antivírus

Si ešte neskúsil nLite v platenej verzii okresaním ISO desiny pred inštaláciou od balastu v podobe bloatware, Defender, Telemetrie, appraiser, ceip, Cortana, Bing, Store, Edge, IE, Onedrive, apps, a spol.brzdičov paketov po nete a v systéme.

W10 - funguje ako delo, čistá raketa zbavená hovadín, "přiboudlin", pritom predstavuje jeho jadro bezpečný, stabilný, rýchly OS.

Pre paranoikov je tu:
Image (bitová) kópia čistého, vyladeného systémového oddielu, ktorého obnova trvá cca max. 5 minút spravená trebárs každých 24-hodín denne.

A zkoušel jsi tu dobu instalace nějak porovnávat? Já například zkoušel instalovat produkt od adobe a bez defendera to bylo odhadem tak 3x rychlejší.
Můžeš mi napsat jak se může zkušenému uživateli do pc dostat malware bez toho, aniž by o tom věděl?
Jako prevence úplně stačí se chovat rozumně.

1. Proč to píšeš pod můj příspěvek?
2. Lamám je úplně jedno, jestli mají zaneřáděný pc malwarem nebo ne. Lamy zajímá tak akorát jaký antivir je nejlepší, jak vypínat antivir když instalují cracklou hru, dodržování postupu při odblešení od někoho na viry.cz a tak podobně. Určitě lamu nebude zajímat z vlastní iniciativy gmer. A znalého uživatele taky ne.