Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externý disk UDISK - 2TB

Mám problém zo stálym odpájaním externého disku, najmä pri nahrávaní súboru sa prenos zasekne a potom stojí. Vždy musím usb 2.0 vytiahnúť z usb portu 3.0 a potom opätovne vložiť. Pred troma dňami som kúpil tento externý disk USB HDD UDISK - 2 TB. Pôvodne bol disk formátovaní na exFat, čo je divné lebo mal by byť naformátovaný na NTFS. Pôvodne pri exFat bol problém s pomalejšou odozvou disku a už hore spomenutým odpájaním. Pričom disk bolo potom opätovne nutné, spustiť opravu disku. Preformátoval som ho na NTFS a to bolo formátovanie, disk sa preformátovaval skoro 19 Hodín. Konečne som na neho znova začal nahrávať súbory, a disk sa samovoľne odpojil. Po opätovnom zasunutí, bola aspoň časť súborov nahraná. Keď sa odpojil druhý raz, musel som už spustiť obnovovanie a práve sa disk odpojil zasa. Práve čakám, na zrušenie prenosu systému. Čudné je že z diskom počas nahrávania, neviem pracovať. Ostatné disky prvý externý disk 2TB a všetky usb kľúče, ak na nich nahávam súbory, viem s nimi normálne pracovať. UDISK je ale blokovaný po dobu prenosu súborov + veľmi často sa odpája, počas prenosu. V čom môže byť asi problém?

Vždy musím usb 2.0 vytiahnúť z usb portu 3.0

zajímalo by mě, kde se dá v 21.století koupit usb2 disk - a proč by to někdo dělal?

vzhledem k tvým opakovaným vždy prohraným soubojům s usb krámy ti byl v minulosti několikrát doporučen nákup samostatného boxu usb3 a do něj samostatného sata disku. zajímalo by mě, proč jsi zase udělal něco jiného a zase máš problém.

disk formátovaní na exFat, čo je divné lebo mal by byť naformátovaný na NTFS

tak o tom se můžeme přít. ntfs používá přístupová práva, které laici za 20 let nepochopili.
exfat podporuje kdejaká domácí elektronika, což u ntfs není stoprocentní (protože $).

disk bolo potom opätovne nutné, spustiť opravu disku.

u nového disku to nikdy není třeba. samozřejmě jsou uživatelé, kde platí: je to rukama.

nechodíš sem první rok. tak nějak tušíš, že je přinejmenším zdvořilé uvést přesný názv toho tvého krámu. někdo toho není schopen, ale odkaz na eshop kde se to kupovalo by ještě mohl fungovat.

když se disk sám odpojuje, reklamuj ho. jestli je to skutečně usb2 krám, za sebe doporučuju vyhodit.
chápal bych, kdyby se disk odpojoval z vadného usb portu v pc.
méně bych chápal, kdyby někdo mezi usb disk a port v pc cpal ještě prodlužovák divné tloušťky napájecích žil a hlavně s přídavnými přechodovými odpory konektorů. není to doufám tvůj případ?

edit: nákup alík, skutečně usb2. vyhodit a neřešit. to jsi zas ušetřil.
edit2: vzhledem k umístění usb konektoru to nebude native usb disk, ale je tam dps se sata převodníkem.
rozebrat, shitový obal vyhodit, koupit normální usb3 box - ne v číně, to by zas dopadlo.
https://vymenne-kity-a-boxy.heureka.sk/externy-box-axago-ee25-xa3/#

To že je to usb 2.0 disk som si nevšimol, pred tým tam mali v rohu, každého disku napísané "Super Hight". Myslel som že ide o 3.0 disk. Neviem názov disku lebo ho v odkaze nepíšu a mne prišiel iba v morej krabici, bez nápisu. Keď som ho pripojil zobrazilo to názov UDISK, tak som myslel že je to značka. Za roky čo som pracoval z uložnými zariadeniami, každé bolo označené názvom svojho výrobcu. Udisk som mal iba u firmy Emerc, od ktorej mám starší disk. Firma ale už neexistuje. Mám len jeden fukčný predný usb 3.0 port a je komplikované strkať to do druhého na zadnej stane prístroja, preto mám predlžovací kábel v ktorom mám 7 portový USB 3.0 port, tiež je napájaný trafkom ako disk. Ale či už z usb 3.0 hubu alebo predného usb 3.0 portu disk sa správa rovnako. Má niekto skúsenosti z reklamáciami na Aliexpress.

Nechcem do toho zasahovať, lebo píšu že mi pošlu adresu na ktorú to mám poslať a vraj mi vrátia peniaze. Asi im pošlem disk nazad a budem sa modliť, aby vrátili peniaze späť. Škoda, tešil som sa že si odtiaľ objednám ssd disk 60 GB za 14 euro. Ale ak všetko má byť takéto tak asi nie. Čo dodať ceny čínských výrobkov vyzerajú lákavo, bohužiaľ treba mať na nich aj šťastie.

nejlevnější ssd disky jsou shity. staré 60gb verze jsou dost malé. jsou to první pomalé verze s ne moc dobrými řadiči.
neexistuje žádná povinnost dělat si z bytu vetešnictví.

2tb disk: zobraz si parametry (chyby) v crystaldiskinfo.
ale počítej s tím, že poštovné zpět cosi stojí, že se spíš může vyplatit nákup normálního usb3 boxu tady (pokud je disk bez chyb).