Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Foťák jako disk

Dobrý den,
mám foťák Canon PowerShot A720 IS a když ho připojím přes USB k počítači, tak se mi zobrazí jen v "Skenery a fotoaparáty" a odtamtud se snímky kopírují docela nepohodlně (aspoň pro mě). Potřebuji, aby se mi zobrazoval jako další disk, aby se snímky daly normálně překopírovat v total commanderu... Neví někdo jak na to? :)
Děkuji

To je tusim specialita canonu ( a jeste nekolika malo dalsich ) ze nemaji fotaky jako MassStorage ale je potreba mit nainstalovany ovladac. Takze to zrejme nepujde. Jinak na svem linuxu mam nastavene, ze jakmile pripojim fotak ( taky canon ), tak mi to nabidne stahnout vsechny fotky na disk a tam uz si s nima delam co chci.

Presne tak, mamka ma doma Canon a v praci Olympus a porad resi, ze ji nejde stahovat fotky, protoze jak s tim poradne neumi, tak je zmatena z toho, ze jednou je to jako Mass Storage jako disk a jednou se to objevi v tom menu pro "Kamery a skenery" - nevim jak se naziva presne.
Udelat s tim nic nejde.

Tuto otázku jsem řešil, když jsem kupoval nový fotoaparát. Právě proto jsem si canon nekoupil, protože neumí mass storage a nikde jsem nenašel, jak to obejít nebo udělat jinak, pátral jsem po tom dlouhou dobu a pročital mnoho diskuzí. Myslím si, že to prostě nejde a pokud ano, tak by mě také velice zajímalo jak.

Ano, to si asi myslím správně, ale nechápu, proč to tak u canonu mají. Na samotné focení to sice vliv nemá, ale je to značná nevýhoda. Určitě nejsem sám, kdo si z tohoto důvodu canon nekoupí. Mám ve svém Fuji rychlou kartu 4 GB a dost často to využiju i na přenášení souborů, nehledě k tomu, že fotky často dlouho držím na kartě jako archív (než je finálně zpracuji) a velice často foťák připojuju.

Protoze nemaj mentalitu Cechu. :-D;-)

S Mass Storage myslim prisel Olympus a protoze Canon predtim mel ten jejich system pres spec. ovladac, tak proc by to menili, kdyz to taky funguje.

Klasika totiz snad vsude mimo Cechy je, ze kdyz neco funguje nejak, tak to tak ma byt a neni duvod to menit. Nechapu, jak se s takovymhle pristupem da dosahovat pokroku, ale je to tak.

Na prenos dat mam internet nebo flasku. Je mnohem skladnejsi nez fotak, navic me nemusi stvat, kdyz chci neco vyfotit tak nemam najednou misto, protoze mam na karte zrovna dva filmy. Canon uvazuje tak, ze je to fotak a k tak je to postavene. Po pripojeni do pocitace se mi vsechny fotky stahnou, manipulace s nimi je pak rychlejsi nez na karte samotne. A fotak je zase okamzite ready k pouziti.

moje řeč! a vybírat foťák podle toho, jestli umí MassStorage.... to snad ani nejde komentovat! Čtečka je řešení laciné a rychlejší. Měl jsem zrcadlovku canon 300D, ta MS uměla, bylo ji potřeba jen zapnout v menu. Teď mám 40D, ta to neumí. Nicméně řešením je instalace ovladačů. Možná. Fakt nevím. V týdnu stahuju okolo 4GB fotek, a přestože můžu píchnout USB kábl přímo do foťáku, přijde mi čtečka efektivnější. Při dnešních cenách to snad ani nemá cenu řešit. Mmch, mám čtečky už 4 - dvě v robotě, jednu doma u PC, jednu ve fotbáglu. Dyť to stojí jak dvoje cigára ;-)

Ale pánové, přeci byste Microsoftu nehaněli takovýho nádhernýho kouzelníka (wizard, průvodce), který ze zařízení "foťák" přenese fotky. Sice někdy se mu je nepovede vůbec načíst - obzvlášť, jestli je jich ve foťáku víc jak 300. Spíš většinou, než někdy. Ale to je drobná vada. Když si představíš, že při použití čtečky sice jednoduchým postupem, ale bez kouzelníka, můžeš vykopírovat špatné fotky...