Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava PC- kompatibilita HW

Dobrý den, chtěl bych se zeptam zda-li jsou tyto komponenty kompatibilni:
- Základní deska ASROCK AB350M Pro4
- Procesor AMD RYZEN 5 1600X
- Chladič na procesor AMD Wraith Max
- Operační paměť HyperX 8GB KIT DDR4 2666MHz CL15 Fury Black Series
- Počítačový zdroj EVGA 600W
- Počítačová skříň EVOLVEO R04 černá/ modrá
-Graficka karta powercolor rx 560
-1x HDD 2T WD green a 1x SSD 120GB Kingston na system
Předem děluji všem..

Dobrý den, děkuji za radu určitě sem se podíval.

Grafiku a disky už doma mám a shaním procesor na náročnějši hry gta V na high detaily 60 fps například a podobně rozpočet dejme tomu do 9 500 tisíc.
pokud bych vyměnil zdroj za Seasonic S12II-520 bylo by potreba jeste neco zmenit?? skladam si pc poprve a ocenim kazdou radu dekuji.

Dobrý den po chvíli surfovani na alze sem premyslel a udelal z toho tuto sestavu:
-Základní deska ASROCK AB350M Pro4
-Operační paměť HyperX 8GB KIT DDR4 2666MHz CL15 Fury Black Series
-Počítačový zdroj Seasonic S12II-520
-Procesor AMD RYZEN 5 2600 + je u toho chladic Wraith Stealth
ale nevim proc je ta case tak spatna?? moc se v tom nevyznam tak prosim o radu/vysvetleni dekuji.

Nani to spis stim, ze kuprikladu u Ryzen 1600 ktery 'OF' podporuje DDR4 2666 MHz nastavis pres 3000 cimz pretocis interni clock CPU coz vede prave k té nestabilite ?
* Je pravda ze na internetech jsou testy jak to CPU jede lip kdyz tam natriskas co nejvic RAM@MHz, ale to ze tim pretacis CPU interne nad stabilne danou latku a kazdé CPU to snasi inak uz nikdo nezminuje.

Ano bios je nejnovější, ano napětí je 1.35V a frekvence 3200Mhz. To napětí 1.2V odpovídá 2400Mhz. Ted jsem cca 10 minut hrál Doom 2016 a co jiného zásek a tvdý restart. Takže jdu s frekvencí zase dolu, chci stabilní pc.

A tak chyba, nejnovější bios nemám, mrknul jsem na net Asus a ejlhle 4 nové biosy během 3 měsícu. takže jdu přehrát bios.

- Co ze to ted mas vlastne za CPU a RAM, R2@2600 tusim ne ?
* Jestli 2600 tak pod 2999 uz by jsi mohl nejakou tu stabilitu najit. Ovsem jestli mas RAM 2400 a nastavujes je na 3200 je dost odvazné m_radic uz te urcite proklina :-)

-V pripade ze mas vic jak 1.2V tak budes zrejme v BIOS nastaveny nejaky profil [XMP] (overclock).
- Jakej "clockspeed" ti ukzazuje Powershell:

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity  -autosize

en jsem si nemohl nevšimnout, jak se zvedly teploty z 62 st na až skoro 80 st,

- To je prave proto, ze pretacis i interni hodiny toho R2@CPU. Jak je m_kontroler na chod na 2999Hz a najednou musi jet se zarizenim s bandwitch 3200 tak musi zdvyhnout i pracovni frekvenci toho kontroleru jinak by se ti to PC seklo hned pri spusteni na "Power-On Self Test".
- Vysi Hz vyzaduji vysi napajeni V = vysi TDP tudiz i teploty
* Tady to vynucené pretaceni muze sice prinést nejaky vykon nahoru (pozretelny jen v "bodech", ale spis vede k "nestabilite").

- 2400MHz je trochu skoda, nech 2666MHz (dej OFF vsechny OC funkce, XMP → OFF) Opravdu ver mi, ze je lepsi mit neco stabilniho "coz pocitis", jak body v testech, na ty muzes byt "jen hrdej". To si radeji pohrej treba s Timingem nez s Hz.

Žádný hrk max., u modulů postupně zvyšovat frekvenci a napětí nechat na automat až do domy kdy to bude stabilní.
(žádný procesor není stejný a vyšší teplota "šťouráním" se v modulech může taky znamenat mizernější procesor/paměť řadič nebo mizerná deska - moduly)