Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte prosím externí box pro 4x 2,5" HDD SATA

Nechce se mi ty disky vyhazovat. A prodej je zbytečný při dnešních cenách použitých disků. Nemohu proto najít, a to nikde, externí box pro čtyři 2,5" disky. Celková kapacita všech je 2,5 TB. Jsem hodně na cestách a vozil bych to. Nepotřebuji raid1 a pod. Disky mají totiž rozdílnou kapacitu takže asi JBOD. Ale úplně by mi stačilo, kdybych ty disky jen viděl. Byť ne jako jeden ale jako 4. Poradíte?

Nepotřebuji raid1 a pod. Disky mají totiž rozdílnou kapacitu takže asi JBOD.

- Proc z tech 2x stejnych neudelas RAID_striping (nebo je slep pres JBOD) a ty zbylé das do nejaké externi krabicky viz JezekHifi.
* Mimo jiné, na RAID neni nutnosti mit disky stejné kapacity.

- Muzes klidne zakoupit i NAS (nebo naky Plug & Play prditko jak FANTEC QB-35US3), ale takova kapacita disku co mas, to pouzivej radeji na misto USBécka ve forme externiho HDD..