Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poskladananý počítač - nefunkčný po druhom zapnutí

Dobrý deň,
potrebujem pomoc. Dnes som si z úplne nových komponentov poskladal počítač. Nie som žiadný nováčik v tomto no toto sa mi ešte nestalo. Počítač sa mi skladá z týchto komponentov:

Procesor : INTEL Core i5-9400F / Coffee-Lake R /
Doska: MSI Z390-A PRO / LGA1151 / Intel Z390 /
RAM: ADATA XPG GAMMIX D10 16GB DDR4 2666MHz / DIMM /
Grafika: GIGABYTE GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 6G / 6GB GDDR6 /
Zdroj: SEASONIC zdroj 620W M12II-620W Evo (SS-620GM2)/
Skriňa: NZXT skříň Phantom 240/MidTower/bez zdroje/
HDD: Seagate BarraCuda 2TB HDD /
SSD: KINGSTON SSD 240GB A400 /
CHLADIČ CPU: Noctua NH-U12S

Po prvom zapnutí sa normálne spustil. Zasvietila myška, ventilátory na bedni aj na grafike sa roztočili. Nabehla táto čierna obrazovka /bootovacia - reboot and select proper boot devices..../ 8XA2CZI
Keďže som nemal pripravené bootovacie USB tak som ho vypol hlavným tlačidlom.
O pár minút neskôr som ho chcel znova zapnúť a vôbec nič. Nevidím ani jednu diodku svietiť a počítať ani len nezareaguje na zatlačenie.
Viete mi poradiť čo sa mohlo stať ? Ako som už písal neskladal som prvykrát PC tak skôr niečo nezvyčajné. Dal som distančné podložky pod dosku, Hardwer si myslim že je dobre nakombinovaný. Taktiež by ma zaujímalo že prečo to prvykrát spustilo a teraz už nie. Mohlo sa niečo odpáliť ? vypínal som ho zo zástrčky, vypínal/zapínal zdroj. Statická elektrina by mi odpálila dosku ešte pred prvým zapnutím alebo sa mýlim?

Ďakujem

Řešení:

Update 3.0
Počítač po vymenení zdroja funguje bez problémov. Ďakujem všetkým za rady.

Nie som žiadný nováčik
RAM: ADATA, Grafika: GIGABYTE, Skriňa: NZXT skříň Phantom 240, SSD: Kingston SSD 240GB A400

tady někdo kecá.

Nabehla táto čierna obrazovka /bootovacia - reboot and select proper boot devices..../
Keďže som nemal pripravené bootovacie USB tak som ho vypol hlavným tlačidlom.

to mi vůbec nedává smysl - co jsi od krámu bez systému čekal: že začne čepovat cocacolu? nebo spustí basic?

udělej cmos reset a zamysli se nad tím, že do toho krámu potřebuješ nějaký systém nebo livecd dostat, ne že nad tím budeš žasnout.

Vedome určite nie. Dával som si maximálny pozor. Neskladal som prvykrát počítač. Mohlo sa to skratovať po prvých minutach ? Sám som ešte nezažil vyskratovanú matičnú ale väčšinou píšu nejaké priznaky ako blue screen, pípanie atď. Tento PC ani len nezareaguje.
Práve som to skúšal. Zapojil som len MB, CPU aj s ventilátorom, RAM ale stále v bedni. Napájania som už prechádzal a niekoľko krát aj s manuálom. Skôr mi to ukazuje fakt na tu batériu že som ju nejako vybil alebo ten CMOS reset ale bojím sa že stratím zaruku. Popravde to som ešte nerobil.

Resetovanim CMOS ziadnu zaruku nestracas. S baterkou to nic nema, aj keby tam nebola tak by to malo ist (ale nevylucujem ze tam moze byt nejaky kontrolny obvod napatia baterie ktory moze pri nizkom napati branit zapnutiu, tak si ked tak zozen druhu baterku), akurat si nebude pamatat cas a nastavenia co ulozis v biose. Takze to vytiahni von a tak skusaj, ak sa to neodvazujes zapinat skratovanim pinov, pripoj si tam normalne kablik na zapinanie z bedne ako to mas teraz zapojene a tak zapinaj. To ze ani nereaguje prave indikuje ze by to mohlo byt dakde skratovane, zdroj ma ochrany proti skratu a vacsinou sa to chova prave tak ze pokial neni skrat odstraneny tak ani nehlesne. Niekedy to byva este tak ze aktivovana protiskratova ochrana v zdroji sa nevypne pokial sa zdroj na nejaky cas aj neodpoji uplne od siete (dokym sa nevybiju kondenzatory).

AK by to bolo vyskratovane tak by sa to nezaplo ani prvykrát nie ? Všetko sa rozbehlo po prvykrat na 5 minút a aj normlane som to vypol. Problém nastal až po druhom spustení.
Mohli nastať takéto chyby watch a s niečím podobným sa stretol aj tu watch Preto pevne verím že to je len takéto niečo ale zaroven neviem najsť sposob ako to spraviť na mojej doske.

Uvažujem na objednaní druhej matičnej dosky a zdroja aby som si overil či je chyba v nej alebo v zdroji.

Update:

Odpojil som zdroj a snažil som sa ho spustiť (skratovaním) Zdroj nešiel spustiť, bolo počuť len zvuk podobný šťuknutiu. Teraz hľadám príčinu tohto. Je to slabý zdroj? Alebo mohlo ho niečo z matičnej (výrobna vada) vyskratovať ? Stalo sa vam to už niekedy ? Všetky súčiastky sú úplne nové. Mohlo to spôsobiť niečo zvnútra? Alebo už to už bola výrobná vada?

Připoj na ten zdroj jako zátěž alespoň ten HDD a zkus ho znovu zapnout. Bez zátěže opravdu fungovat nemusí. Jinak ten zdroj určitě slabý není, ale jde už o docela starý model, který není optimalizovaný pro součaný HW (může mít problémy s extrémně úspornými režimy. Viz např. zde:
https://www.cnews.cz/zdroje-s-podporou-c6c7-u-procesoru-haswell-iii-cooler-master-a-rosewill/
http://www.ddworld.cz/aktuality/procesory-cpu/nizka-spotreba-procesoru-intel-haswell-muze-delat-problemy-nekvalitnim-a-starsim-zdrojum.html

Konkrétne u môjho zdroja by to malo fungovať ako aj v tomto videu watch?v=4CNsQPFxJdM. Aspoň čo som googlil. U toho môjho som počul len štuk štuk štuk. Skratovanie pinu na matičnej doske som tiež skúšal a nič.
Na zajtra mám nový zdroj pre istotu 700W. Ale stále neviem prečo to prvykrát fungovalo a chyba sa objavila až pri druhom spustení. Za všetky rady, pripomienky a čokoľvek iné vopred ďakujem.