Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafické karty

Ahoj, před týdnem jsem koupil starší počítač z aukra, problém je v tom, že potřebuji zapojit 3 monitory ( jsou to starší monitory, takže nemají ani full hd rozlišení, nezamýšlím na nich hrát hry, ale spíš na méně náročnou práci ), ale stačí když zapojím dva a už to integrovaná graf. karta nezvládá a počítač se začíná sekat ( zkoušel jsem to na dedikované která měla dva výstupy na monitor a šlapalo to v pohodě ).Rozhodl jsem se tedy, že si koupím jinou dedikovanou kartu která bude mít 3 výstupy na monitor a zvládne je utáhnout. Počítačům zas tak moc nerozumím a proto píšu sem. Věřím, že se tady určitě najde pár lidí kteří tomu rozumí a poradí mi s výběrem tak, aby karta pasovala k ostatním komponentům.Teď asi hlavní problém. Byl bych rád kdyby to byla karta do 1000 kč klidně použitá ;) jestli teda vůbec taková existuje :/ . Budu moc rád když mi někdo poradíte.
Tady je výpis toho co je v tom prehistorickým kompu :
Základní deska MSI DKA790GX Platinum, CPU Phenom II x2 555 3,2 GHz, paměť 8 GB RAM DDR2 667 MHz, VGA ATI Radeon RX ‪3850 512‬ MB RAM 256 bit, HDD 500 GB 32 MB cache 7200 RPM. Vpředu 3xUSB a čtečka karet, vzadu 8x USB, esata, 1394, RJ 45. 500W zdroj.

Neznam grafiky od AMD, to si bud vygoogli sam nebo at ti poradi nekdo jiny, ale u NVidie umely tri monitory grafiky od rady GeForce 6xx, nevim teda jestli i ty s oznacenim GT, ale ty s GTX urcite ano, napriklad GeForce GTX650.
U AMD myslim, ze grafiky se trema monitorama byly o generaci driv, ale presne nazev generace ti vypsat nedokazu.

S vykonem by problem byt nemel, pokud se nejedna o 3D, to ti maximalne nemusi stacit vykon procesoru, ale ne grafiky.