Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Deaktivovanie klávesy v systéme Windows 10

Dobrý večer, porebujem poradiť ako deaktivovať tlačidlo, konkretne sa jedná o toto: https://i.imgur.com/ZUw1gjv.jpg
Hľadal som nejake nastavenie v OS alebo soft ale nič použiteľné som nenašiel. Po stlačení toho tlačidla mi vyskočí context menu windows a ak píšem nejaký text a omylom stlačím ten kláves vymaže mi po stlačení akejkoľvek klavesy celý text pretože ho vždy tesne predtým celý označí.

To mám presne opačne ako ty, ja som ju mal chuť vytrhnúť klávesu aj s tým switchom :D
Našiel som tento soft nakoniec: KeyTweak
deaktivoval som ju, alebo je tam aj možnosť tam čosi nastaviť, hociakú inú klávesu čo je zaujímave. Stačilo reštartovať PC a hotovo klávesa je off

:-) Ok.

Soft KeyTweak neznám, ale asi funguje interně s Win32user.dll nebo tak nějak se jmenuje ta knihovna.
Odpovědná za uživatelské vstupy.
A v podstatě přepisuje ty registry na pozadí, jak už psal Karel.

// Update a taky to možná jde deaktivovat (naskriptovat) přes program AutoHotkeys.

Cest je vícero, ale tipnul bych si, že všechno to jsou nastavby operující nad user32.dll win knihovnou.