Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gtx 1070 výkon

Zdravím lidi, potřeboval bych radu od nejakeho odbornika na PC. Koupil jsem GTX rog strix 1070, s tím, že mi hry poběží na ultra detaily jak nic. Bohužel není tomu tak, při hraní Metro exodus nebo SOT Tomb raider mám i na nizké detaily v otevřenem prostranství kolem 30 fps. Podle ruznych zdrojů jede SOTTR na ultra detaily i s gtx1060 na 60 fps v pohode. Procesor mam i7-4790S, RAM 8 GB, rozlišeni 1920x1080. Teploty CPU i GPU jsou v normálu, vytížení býva kolem 60%. Fakt netuším v čem je problém, tak pokud by mel nekdo zajem pomoct, budu moc rád. DIK moc :)

PC je postarší, měněná byla jen grafika a CPU
ovladače mám aktualní, s tím problem nebude
o tomhle problému nic nevím, ale PC je komplet přeinstalovaný po výměně karty i s formátováním HDD
na tohle taky neodpovím, protže netuším jak :)

Na rady rádoby odborníku z Fejsbůku kašli. Haswell i7 by měla dávat 1070 v klidu a "nestíhat" mohou RAM přesně jak? Předpokládám, že nějakou šíleně nízkou frekvenci nemají, aby to bylo tím a dle fotky je aktuální využití mírně nad 4 GB. Jak radí výše, odinstalovat kompletně ovladače a začít znova. Chipset vždy první a pak teprve zbytek.

Ale to jsem dělal. Chipset a ovladače grafické karty jsem kompletně preinstaloval (dokonce už několikrát během dneška) a ovladače zvukovky atd s tím snad nemají nic společného. Zkoušel jsem i starší verzi driveru GPU, ale výsledek byl stejný.