Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno mikrotik - nefunguje sntp

zdravím,
mám mikrotik rb941 a chci jej včlenit do stávající sítě, za stávající adsl router, kdy bude fungovat jen jako switch ale zároveň na něm poběží OpenVPN server.

1) lze to vůbec?

2) dočetl jsem se že pro běh OpenVPN je třeba mít nastaven správný čas, ale nedaří se mi zřejmě na mikrotiku nastavit NTP client.poradíte jak na to? takže tím bych rád začal.

nastavil jsem toto,

[admin@MikroTik] /system ntp client> print
           enabled: yes
       primary-ntp: 81.0.246.244
     secondary-ntp: 195.113.144.201
  server-dns-names:
              mode: unicast
     poll-interval: 16s
     active-server: 81.0.246.244

ale když otevřu log tak pořád vidím datum jako rok 1970

nějaká rada? díky

Řešení:

A kde je ta default route? Ako ziskam MT IP adresu? Ako mas spravene rozhrania? Ak ho mas ako switch mal by si mat vsetky rozhrania v bridge mode a mal by ti tam bezat dhcp klient.

tak zrada bude někde jinde,
nastavil jsem
0.cz.pool.ntp.org
a
1.cz.pool.ntp.org

a nepomohlo, log je pořád 1970

mám pc připojen do toho mikrotiku a zkusil jsem synchronizovat čas na windowsech přes 0.cz.pool.ntp.org
a tam to prošlo ok

ještě nějaký nápad? díky

ping na 0.cz.pool.ntp.org

- z winboxu nefunguje
- z PC připojeneho do routeru funguje

winbox píše:
ping 0.cz.pool.ntp.org
invalid value for argument address:
invalid value of mac-address, mac address required
invalid value for argument ipv6-address
while resolving ip-address: could not get answer from dns server
[admin@MikroTik] >>