Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesměrování portu na konkrétní IP

Ahoj, mám otázku. Potřebuju přesměrovávat porty na konkrétní IP adresu. Takže když příjde nějaký dotaz třeba na port 10070, tak potřebuju, aby se přeposlal na ip 192.168.2.220. Otázka je jak to udělat ve Windowsu. Jde to nějak? Kdyby se jednalo o router, tak vím, tam to jde jednoduše, ale ve Windowsu jsem to nenašel. Díval jsem se do nastavení firewallu, ale to je asi něco trochu jiného. Jinak nevím, kde by to mohlo být. Nebo třeba nějaký program. Poradil by mi někdo, jestli to jde udělat nebo nejde? Jinak, sice už je to starý systém, ale nemám po ruce momentálně novější desku, takže tam jede Windows XP. A tam je to nastavování Firewallu a těch portů celkem o dost jinačí, než to znám třeba z desítek.

Může přijít i z internetu, ale i z mojí sítě. Když příjde z internetu, tak to ale přesměruje poskytovatel na moji pevnou ip a já to musím poslat dál, na další počítač. Takže je vlastně jedno z kama to příjde, ale jestli to chápu dobře, tak vlastně příjde vždycky jenom z mojí sítě, protože ta začíná už u poskytovatele.

Tam se jedná jenom o to to poslat dál, to z kama to přišlo už mě nemusí zajímat.

Tady jde právě o to, že poskytovatel to posílá na mě a ode mě to jde do celé vesnice, takže já mám pod střechou pc, které zpracovává požadavky ze tří sítí a posílá je tam kam má. Takže routery jsou až v konkrétních barácích. A vedle toho pc je další pc, do kterého to potřebuju přesměrovat.

On tam ten server byl, jelo na něm ubuntu s debianem, akorát že to dělal jeden známý a teď nemám jak to jinak rozjet, než přes Windows, protože s Ubuntu nějak neumím, skoro vůbec a ten původní server odešel. Ono tu síť má nebo spíš měl taťka, akorát že teď to od něho odkoupila firma, co se tím zabývá a ti lidi postupně přecházejí, jenomže protože je to vedené všechno vzduchem, tak u nás mají pořád antény a bez toho počítače se to zatím neobejde, jedině až všichni ti lidi přejdou. Nevím jak bych ti to více popsal, já jenom teď jako jeho syn hledám náhradu za to, co tam bylo :-)

Jestli to chápu dobře, tak on tam přesměrovává konkrétní ip adresu a port, jenomže já potřebuju přesměrovat jakoukoliv ip adresu s tím daným portem na ten daný port na už dané ip adrese. Kdyby přislo, plácnu, 1.2.3.4:10070, tak to potřebuju přeposlat na 192.168.2.220:10070. A místo toho 1.2.3.4 může být co chce.

Tam je psané

If an address is not specified, the default is the local computer.

Lokální jakože všechno co příjde z lokální sítě? Takže se do toho počítá i to co příjde od zprostředkovatele, kterému to příjde na veřejnou IP a pošle to dál na mojí pevnou IP?

EDIT: Ale tak tys napsal, že cokolik co příjde, se pošle dál, takže dobře :)) Vyzkouším to a snad to bude fungovat, jinak díky moc :)

No dobře, tak umím zase jinačí věci. No ale když teda říkáš, že je to na nic, tak když stáhnu klasické Ubuntu, momentálně verzi 18.10, tak mi s tím poradíš nebo odkážeš mě někam, kde se můžu dočíst jak to udělat? Můžu si to zkusit najít, ale jestli se v tom pohybuješ, bude to pro mě lepší.

On tam ten server byl, jelo na něm ubuntu s debianem, akorát že to dělal jeden známý a teď nemám jak to jinak rozjet, než přes Windows, protože s Ubuntu nějak neumím, skoro vůbec a ten původní server odešel. Ono tu síť má nebo spíš měl taťka, akorát že teď to od něho odkoupila firma, co se tím zabývá a ti lidi postupně přecházejí, jenomže protože je to vedené všechno vzduchem, tak u nás mají pořád antény a bez toho počítače se to zatím neobejde, jedině až všichni ti lidi přejdou. Nevím jak bych ti to více popsal, já jenom teď jako jeho syn hledám náhradu za to, co tam bylo :-)

Z tohoto nechapem vobec co chces, ale matne tusim, ze ten pc ma sluzit ako router na sluzby, pripadne server, kedze vsak netusim ake sluzby tazko sa ti da poradit. Ci tam pobezi Ubuntu alebo nieco ine je uplne jedno.
Podla tvojho sucasneho popisu a rychlosti ako sme sa posunuli to tipujem jedine na profi podporu.
https://pc.poradna.net/questions/1203831-chcete-vyriesit-svoj-problem-rychlo-a-profesionalne

Dobře ono se tomu asi nedá říkat tak úplně server. Ale v podstatě se jedná o router, který zpracovává tři sítě, které jsou rozvedené po vesnici. Jsou to sítě 192.168.2.254, 192.168.12.254 a 192,168.22.254, ale to ti může být asi jedno. Ten počítač, neboli router je dále připojený na poskytovatele. Vedle něho je ještě jeden počítač, který zprostředkovává zase něco jiného a právě na něho potřebuju přesměrovávat ty porty, o kterých se teď celou dobu bavím. Je jich víc, ale předpokládám, že nastavení je stejné. Ten počítač má IP 192.168.2.254 a potřebuju to přeposílat na 192.168.2.220. A ty příchozí požadavky na ty porty můžou přijít jak z těch tří sítí, tak i z venku, tedy ze strany poskytovatele. Už víš o co se mi jedná?

No protože ty síťovky jsou ty vstupní body, já jsem to nedělal, takže nevím. Možná v té době to bylo ještě lepší řešení, od té doby se ty routery posunuly zase, ale stejně tam musí být pořád tři a ten čtvrtý, který to všechno spojuje. Ten počítač měl možná nějakých 8 let. Tam jde o to, že ten počítač má pevné ip a tak by musel každý ten router mít nebo má pevné ip, ale zase by se to muselo řešit jinak, protože z jednoho bodu ti vzniknou tři a ty tři musíš spojit s těma anténama, s tím druhým pc, poskytovatelem a tak no. V podstatě by se dalo říct, že je to jedna síť, která je pod tou pevnou IP adresou, na kterou je připojený poskytovatel a ta síť se dělí na tři podsítě. Nechce se mi nad tím teď moc uvažovat, určitě by to šlo. Ale z nějakého důvodu to tak bylo postavené, fungovalo to, já bych do toho nerýpal, jedem mi tu říká, že jsem mimo, nejsem, jenom jsem to holt blbě popsal. Jenom bych potřeboval přesměrovat ty porty na tu adresu 192.168.2.220.

To je další věc, teď když to udělám, tak tam nepoběží teda nic, ale předtím tam běžely grafy, které ukazovaly tok dat, kdo má jakou IP, u každého grafu bylo jméno.. Já chápu co mi chceš říct, ale to pc tam stejně bude muset být, kvůli tomu přehledu, který se kdyžtak zpátky nastaví potom.

Do toho přehledu se dalo dostat pomocí zavolání té IP adresy přes prohlížeč, otevřela se stránka napsaná přes html a něco k tomu, nevím co tam používal, já jsem to nepsal.