Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Add-on do firefoxu na ukládání obrázků PNG jako JPG

Prosím o radu zda existuje add-on do firefoxu, který by umožňoval ukládání obrázků z webové stránky, který by rovnou měnil formát souboru.
Jde mi především o obrázky PNG, které si po uložení do počítače v grafickém programu znova uložím do JPG. (kvůli úspoře místa)

Děkuji

moc bych ten nápad nedoporučoval.
u obrázků nebo screenů ušetříš tak 0.5-1mb, za cenu nevratné degenerace kvality a poškození čitelnosti písma, tím je prakticky vyloučeno další normální zpracování.
pokud si člověk neumí zredukovat místo nesmyslně zabírané swapem windows, ten zabírá na disku nejméně o gigabajt více než by musel, což ušetří místo pro tisíc obrázků.
jestliže má člověk u stoláku zapnutou zbytečnou hibernaci, ta zase zabírá místo pro několik tisíc takových screenů.

.png jdou dávkově konvertovat třeba v xnview. výhodou je, že člověk může porovnat stav před a po. dá se v něm samozřejmě nastavit automatické smazání původních souborů.

normální člověk si při nedostatku místa koupí 2-3x větší disk a ten starý může použít jako záložní pro data, co se nemají ztratit.

Vymazaný off-topic, držte sa prosím témy a udržujte základnú úroveň slušnosti. (moose)

Daj sem radšej ukážku nejakého toho obrázku, ale ukladať nejaké dokumenty z png do jpeg je úplná somarina, takto to robia len úplný amatéri. Pokial už mermomoci chceš ten png zmenšovať, nastav si u neho nižšiu farebnú hĺbku a nejaký vhodný dithering - bude to aspoň čitatelnejšie ako sprasený jpeg s šialenou kompresiou. V prípade že je to čiernobiely dokument, tak uložiť do TIFF s CCITT 4 kompresiou.

jen bych upresnil - png je vhodny format pro screenshot cehokoliv kde jsou velke plochy stejne barvy, treba psany text. Tam je uspornejsi nez jpeg, a pritom bezeztratovy. Ukazka v priloze: png1 vs. jpg1 - porovat si velikosti.

Naopak u fotek, a vsude tam kde je spousta barev, barevnych prechodu atd. je mnohem ucinnejsi jpeg, aniz by to melo zasadni dopad na kvalitu - prilohy png2 - jpg2.