Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení PC s monitorem

Dobrý den,
potřebuji propojit PC s monitorem hdmi kabelem (1,5m). Záleží nějak extra na kvalitě/ceně hdmi kabelu? Který typ byste mi doporučili? Díky za info.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

- Mozna jde o HDMI kabel s integrovanym repeaterem/→splitter HDMI, ale ty stoji balik.
* Imho uz vyjde levnejsi zakoupit HDMI zesilovac (repeter) jak drahej HDMI kabel s integrovanym amplifikaterem/zesilovacem (tady se to rekne amplificateur integrovaného signalu do HDMI spliteru, nevim jak to rict cesky :-D) sorry..

PS: Nestacil jsem to tam hodit/dopsat . Toto zarizeni jsem mel na mysli pro zesileni signalu : HDMI 2.0 repeater (tak ti pojede i to QHD.) 479,- Kc
* Jinak tento typ kablu taky kupuju (nebo kupuju : ty TRI :-D co sem koupil). Pozlaceni ma IMHO nulovovy dopad, ale provedni kablu preferuji prave taky tento, ten vlaknovej.

Mimo vlakno : Ten tvuj zdroj ma kolik W ? Nebo nejsilnejsi co mas k dispozici. Maji hlavne 2x8 PIN pro grafiku ?

A ten monitor ma nejaké parametry jako rozliseni, nejaké Hz, jaké ma podporuje input_HDMI porty "1.4" nebo ↔ "2.0" ? Podporuje [HDR] panel 8/10 nebo snad 12Bit ?

Záleží nějak extra na kvalitě/ceně hdmi kabelu?

• "Ano zalezi" → V pripade ze chces pouzit vysi rozliseni jako 4K (UHD, HDR10) nebo vysi obnovovaci frekvenci
• "Ne nezalezi"→ V pripade ze jde jen o monitor FHD@60Hz, staci standartni HSpeed kabel do 5 metru.

Nekteré China sunty, mi zobrazovali i artefakty na obrazovce, nebo jsem ztracel i signal nebo obraz po nastaveni "Hz" podoprovanych monitorem (out_ragne).
Na "bezné uziti " ti "bezny" HDMI kabel (je na nem napsané High Speed). Pro monitror s rozlisenim jako "1440p, 2160p a vice " (UHD) nebo s obnovovaci frekvenci jako "144Hz" zvol kuprikladu ten co ma uvedené "Ultra High Speed".
Jakykoliv nejlevnejsi "standart" zmetek bych ti urcite doporucit : "nedoporucoval". Vem projistou ze nebudes omezen nejakej "High Speed" a mas klid.

takže na tohle by snad měl stačit obyč. kabel.

- Ano mas pravdu.
- Postaci i v obou pripadech "stíněný" : Hama HDMI High Speed propojovací - 1.5m za 99,-Kc , ale osobne bych si doplatil za 139,- Kc za HDMI typ A (19pin) a také proto, ze ho muzu popripade pouzit i na jiném zarizeni které vyzaduje vlastnosti.
* Kdyby slo o TV, kde nekdy za televizi dostatecne mista, misto, i lamané HDMI s kolenem 90°, tak se vleze i zezadu, ale nejde o tvuj pripad, myslim ze mas mista az az ;-)