Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový router do baráku

Zdravím, chtěl bych už vyměnit toho našeho staříka (tl-wr1043nd v1), protože sotva unese 4 zařízení a už je rychlost Wifi na bodu mrazu. Je to cihlový barák (2. patra) a kolem minimum wifin (3, jde mi o dobré pokrytí, ale to si všechno zjistím, spíš by mě zajímalo, každý router má svoje unikátní rozhraní, potřeboval bych nějaké rozsáhlejší aby na tom šlo třeba nastavit priority různým zařízením (TV*3),já(admin1*),(můj mobil*2),ostatní zařízení*4), statistika stažený/odeslaných dat, atd - ale chci abych udělal na pár kliknutí, a bylo to hotovo, né měřit jestli tenhle má vyčleněno dostatečnou šírku pásma atd.). Kdyby se někdo nudil a rovnou může nějaký model nabídnout :D Cenově tak třeba do 3 000KČ,-. Domá máme hlavně 2.4Ghz zařízení ale 5GHz se taky hodí, USB není potřeba, ale proč ne :), Gigabit LAN ano, to je vše. No a za ty peníze taky očekávám stabilitu, chci aby to vydrželo na dlouho

Díkes :))

super. 2 patra, fůru krámů pověsit na router, ale ani netušíš do kterého koutu ho jako zase zašiješ jako 95% čecháčků.
nejradši bys z něj grafy, ale je ti lhostejné že neuvidí za 2-3 zdi.

tak držím palce, co můžu víc?

edit: dnes jsem extrémně empatický, tak to napíšu ještě jinak:
jistěže by bodnul náčrtek bytu a předpokládané umístění routeru. bez toho je to jen ztráta času.

Náčrtek určitě udělám, zítra (resp. tedy dnes) ale teď stručně. Zmínil jsem, že sotva unese 4 zařízení, to ano, ale je umístěný šikovně v 1. patře na skříni v pokoji, takže skoro ve středu patra (celé patro má 5/5 čárek, vyjma záchoda 3/5). V přízemí stabilně 4/5 čárek, v rohu nejhůř 3/5. Omlouvám se, že jsem se nevyjádřil precizněji, zítra si opravdu dám záležet s plánkem. Ještě teď jak je pozdě, si nejsem jist, zda jsem se vyjádřil dobře, máme přízemí a pak nad schodama jedno patro. No a další patro už je jen půda s bordelem :D Uvítal bych směrové antény, né integrované, opakovači se chci vyhnout, kvůli rychlosti (jak jsem řekl, s dosahem moc problém nemám)

díky