Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno data ze starého na nový notebook

Ahojky přátelé,včera jsem si koupila nový noťas,ve starém mám plno záložek a hesel,hesla už jsem si exportovala a uložila na google disk,se záložkama ,nevím co dělat,po přihlášení na nový,ty záložky v liště mám,ale pokud je ze starého smažu,asi logicky budu mít prdlajs na i novém.Sěkuji licencovanými programy mám tu stejnou otázku.Je nějaká možnost zálohy,co nejjednodužší jak to provést?mám i sinchronizaci s mobilem.
Starý 7/32
Nový je v desítce.
no a jak smazat všechna data ze starého,tovární nastavení?nefunguje mi mechanika a ani nemám cd s licencí,tehdy jsem žádné cd k noťasu nedostala.Odinstalací programů?Děkuji za každou polopatickou odpověď.

Zmazať komplet na starom jde mnoha spůsoby a rôzne "silné zmazanie"... pokiaľ sú v laptope extrémne citlivé data, tak niektorý to mažú vrtákom skrz disk (vtedy je zaručené 100% že nie je možné dáta obnoviť).... druhý najsilnejší je prepis x35 Gutmann pak DOD 5220,22-M (x3) (a je ich i viac https://www.hardwipe.com/user_guide/sanitization_schemes.html ), potom nízkoúrovňové formátovanie, potom bežné formátovanie, potom rýchle formátovanie a inak zmazanie partícií... môžete použiť trebárs aj cmd diskpart:

[user]>diskpart
DISKPART> list disk

// Výstup

DISKPART> select disk {{number}} // number podľa výstupu z list disk
DISKPART> clean

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/administration/windows-commands/diskpart

Nevim co jsi exportovala ale (dejme tomu ze chces zachovat vse co mas v prohlizeci) :
- Kdyz dejme tomu ze pouzivas Google Chrome, v pravé liste vidis ze jsi prihlasena svim "Google uctem", polozky (hitorie, hesla etc) jsou automaticky "synchronizované".
"synchronizovane" = Ze jsou soucasti Cloudové sluzby vazané na tvuj ucet, tudiz kdyz se prihlasis na jakékoliv zarizeni se tvojim Google uctem, mas pristup ke svojim favoritum, historii navigace, heslum etc.
* Na tom starém PC se staci jen pred smaznim odhlasit od tvého uctu Google. Soubory jako foto etc staci dat na externi_HDD a skopirovat do nového.

no a jak smazat všechna data ze starého,tovární nastavení?

- V pripade ze jde o "Tovarni Recovery" tak ano staci.
* Pred recovery, je proveden Full format tvého HDD né Quit/Low_Level (recovery partition ulozena na jiné partition), kde cely disk se prepise 0/1.

Potom odinstaluju programy...jen se bojím abych neodinstalovala i OS

- Promin nerozumim.
- Z toho byvalého si pretahni, zalohuj co potrebujes a pak (tomu starému) mu proved "tovarni recovery" tak bude ve stavu jako by jsi ho zrovna koupila. Bude znova preformatovan HDD(partition) a odstranena vsechny tvé data a programy.
* Mazani programu nema smysl.

- Ano.

[Tovarni recovery]
- Po zakoupeni tvého NTB je tvuj "HDD" rozdelen na vice partition, predstav osazeny "HDD" jako "DOMEK" s vice pokoji (partition).
- Ty mas svuj pokoj (kde mas Windows, slozky etc) a jeden ten pokoj v "HDD/domku" je vyhrazen pro "zalozni Windows/recovery" jako by tam bylo schované zalozni DVD s Windows.
- Ty k nemu nemas pristup, ty bydlis ve stejném dome "HDD" ale v jiné mistnosti (partition). Ten pokoj kde bydli "Pan-Recovery" se otevre jen kdyz pozadas o "tovarni_recovery" a jeho ukolem je jen "premazat vyhrazenou user_partition a obnovit Windows na vychozi nastaveni", nebo jestli preferujes "Smazat pokoj kde bydlela Dagmara a postavit novej".
* Recovery obrazy jsou rozdilné tak jak jejich vyvolavani od NTB, jde o custom verzi OS|Windows které obsahuji mimo samotny OS i zakladni softwér nebo potrebné ovladace pro tvuj NTB.

XOXO,ty jsi skvělý,takhle mi to krásně vysvětlit.Mockrát děkuji.Jinak zlatá wi sedmička, wi 10 je zbytečně složitá.navíc jsem rozčarovaná z noťasu Lenovo IdeaPad 330....taková blbůstka která mne např štve,chybějící-přepnout účet,nebo po spuštění se také musí zadávat heslo.Třeba to tu někde je,ale jak říkám,pro mne zatím chaos.:-)

taková blbůstka která mne např štve,chybějící-přepnout účet,nebo po spuštění se také musí zadávat heslo

Jestli se nechces prihlasovat heslem a chces aby se Windows 10 otevrel hned po startu, tak staci jen oznacit "nepouzitvat heslo".
1) Spustis "prikazovy radek" (muzes pouzit i kombinaci klaves WIN+R)
2) Do toho prikazového radku napises (okopirujes):

control userpasswords2

- Nebo

netplwiz

3) Ted by jsi mela videt okénko "uzivatelsky ucet". Kdyz si vsimnes, je tam polozka "uzivatel musi pro prihlaseni zadat heslo". To jen "odkrizkujes" a dole potvrdis tlacitkem "potvrdit". PC se po spusteni pro zadany ucet na heslo ptat nebude a spusti se ti primo plocha.
[86427-npas-png]
* Jen jak odkrizkujes tu polozku, bude po tobe vyzadovat tvé prihlasovaci heslo, pak uz muzes restartovat PC a uz by se te psat na heslo nemel. Mas-li vic uctu, tak tu moznost odkrizkuj jen uctum které nehces aby byly po spusteny chraneny heslem.