Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr síťové karty powerline

Dobrý den,

chtěl bych propojit PC s routerem pomocí kabelu, ale bohužel to nejde (nechtějí se mi bourat zdi ani mít natažený kabel přes celý byt). Proto jsem došel k řešení, že by bylo dobré využít síťovou kartu powerline.

Router má gigabitový port. Nepotřebuji, aby powerline měla v sobě wifi, ta je v bytě dobrá. Na speedtestu přes kabel (natažený přes celý byt) máme zhruba 350 Mb/s. Proto bych volil asi gigabitový port? Maximální cena aby byla 1500 Kč.

Předem děkuji za všechna doporučení

- Samotné elektrické vedeni v byte je v dobrém stavu ? Jde o byt, dum, nejaké poschodi ? (ptam se, jelikoz aby fungovali, musi byt na stejnem el. obvodu).
- IMHO by ti mohl vyhovovat TL-PA7010, lec s odpovedi si pockej na nekoho zkusenejsiho.
* Jen bych si daval pozor na ty nejlevnejsi, i mikrovlnka v tom samém okruhu muze mit dopad na badwintch a celkovou stabilitu celé site.

Jedná se o bytový dům, třetí patro - byt.

Tak by jsi tam problém s rozvodem mit nemel.
Jak jsem jiz jednou uvedl vyse, osobne bych zvolil TP-Link PA7010 (celkove s TP-Link mam dobré zkusenosti, od switchu az po WiFi extendery)

reálná rychlost u powerline bývá tak třetinová proti tomu, co píšou velkými písmeny na krabici. ten xoxo doporučovaný model by proto mohl vyhovovat.
jen si myslím, že u tak vysokých modulačních kmitočtů bude hodně záviset na konkrétním provedení elektrického rozvodu, na czc někteří dost nadávají.
je taky možné, že to někteří z některých měli připojené na 100mbit router.

kabel je kabel, ale chápu že to vždy nejde.