Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

Zdravím lidi,

potřeboval bych poradit.
Jelikož se životnost mého stávajícího notebooku blíží ke konci tak uvažuji o koupi nového a nedávno jsem narazil na HP ENVY x360, který má v sobě Ryzen 7 2700u s grafikou Vega 10. Nikdy jsem v notebooku AMD neměl a bojím se zahřívání a tudíž i hlasitějšího větráku. Chtěl bych se zeptat, máte někdo s těmito notebooku zkušenosti ?
Dále jsem pak narazil na větší variantu tohoto NTB, která má v sobě i5 a MX150 4GB, což se mi zdá jako lepší volba, ale zase je větší.

Myslíte, že se vyplatí koupit ten notebooku s Ryzenem, když výkon potřebuji na občasné hraní starších her (SMITE, to vím že dá), pak jen lehká práce v Photoshop a podobném SW. Bojím se hlavně toho, aby nebyl problém se zahříváním, popřípadě ovladačích, kde jsem někde četl, že mívají problémy.

Děkuji za odpověď.

Vyssi cena - platis za 2v1, notebook plus tablet dohromady.

Pokud navíc notebook trochu víc zatížíte, dokáže být docela hlučný, uslyšíte ho přitom i bez zátěže. Vyšší spotřeba a zahřívání zkrátka nedovoluje tak tichý provoz.

https://www.zive.cz/clanky/ryzen-5-v-notebooku-hp-envy-x360-splnene-sliby-nenaplnena-ocekavani/sc-3-a-191543/default.aspx
Nevadi ti to ?

asi nejvíce mi vadí absence TrackPointu, klávesnici mám také raději na ThinkPadu a neposledně zde máme lesklý dotykový displej, který může posloužit i jako zrcadlo.

https://diit.cz/clanek/minirecenze-hp-envy-x360-15-ryzen-v-notebooku/zaverem