Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levnější pracovní notebook

Ahoj,
prosím o doporučení notebooku do cca 10 - 13 tisíc. Občas si zahraju i nějakou hru, ale to hledání herního notebooku jsem už vzdal. Měl jsem už dva vyhlédnuté, ale zjistil jsem, že mají poloviční shift - musel bych si připlatit ještě za ortopeda. A tak jsem se na to vykašlal a nyní hledám něco čiště jen na práci - programování, občas virtual box. Moje hlavní požadavky tedy jsou: POHODLNÁ KLÁVESNICE, možnost si rozšířit RAM, nějaký ten výkon na tu práci, baterie aspoň 5 hodin a co možná nejlehčí. Napadl mě Lenovo ThinkPad X1 Carbon, ale moc se v těchto řadách nevyznám a co jsem se díval, tak se v českých e-shopech ani moc neprodávají. Jak je to s nimy s prodejem v česku ? A jak se od sebe jednotlivé generace liší ? A jak je to se zárukou u této řady ?

Díky.

Ak chcete notebook čisto na prácu think pady od lenova su jedny z najlepších ale od hernych maju poradne daleko hlavne lacnejšie verzie. Ram sa na väčšine rozširiť dá. Mohly by ste špecifikovať cenu. "Levnejší" je dosť nejasný okruh keď sa tieto notebooky pohybujú od 400 do 4000€