Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pro pardály a znalce MS-DOS (výmaz HDD)

Zdravím. Mám problém. Mám naformátované 4 disky a chci je poslat do světa. Před tím z nich ale potřebuji odstranit data, která by šla vytáhnout. Formátování bylo jen rychlé. Normální programy se nechytají protože na disku nic nevidí. Já vím, že existuje v ms dos (terminálu) nebo příkazovym řádku, každý tomu říká jinak, příkaz, který mi zvolenou jednotku přepíše nulama a jedničkama. Poradíte mi co s tím příkazem nebo jak definitivně rychle vymazat naformátovaný disk? Díky.
Změna předmětu, původně: Pro pardály a znalce MS-DOS (Prasak)

Nazdar. Myslis MS-DOS nebo CMD konsole, Linux terminal ?
- Pro MS-DOS zde : https://www.computerhope.com/formathl.htm , jen nesmis volit 'Quick' (/Q) coz je [Low-level], pro prepsani potrebujes zvolit [High-level] formating.
- Jestli prikazovy radek CMD, tak staci spustit "Diskpart".

TiP ~ Existuji i Bootovaci zarizeni, které jsou také spolehlivé a pro tebe mozna i prehlednejsi jako Gparted LiveCD, nebo jiny.
* Proc LIVE CD ? Protoze HDD si pod nohama nesmazes, Dejme tomu ze by jsi chtel pres Diskpart smazat disk C:/ tak ti logicky nepujde..

Hmm ale rychlost teda nic moc :-)

- To je normalni, [High_Level] trva dil jak Quick, klidne i hodinu nebo tri.

- Rychlost kompletniho prepsani zalezi hlavne na vlastnostech samotného HDD jak sofwéru treba dle velikosti a rychlosti disku, kde doba bude priblizne stejna at v diskpartu nebo v necem jiném.
* U nas v praci je nechavame do repasu formatovat klidne pres noc a rano jsou jeste na 75%.

ani "Gutmannka", tj. x35 strojový prepis nezaručí bezpečné zmazanie či preformátovaanie diskov všakovakými akokačnými tabuľkami, aby sa následne nedali organizáciou NSA pomocou nepriateľskými, americkými, kapitalistickými zlomocnosťami z diskov vyštrachať.

Jedine:
Nacpi durch na disky komprimovaný video formát a máš zaručene po dátach. Najprv zmaž Diskpart.exe - Clean prvý sektor, naformátuj NTFS, potom až nahraj cugrunt video.