Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DEBIAN - instalacia modulu sietovej karty

Dobry den.

Mam server HP Proliant DL160 G5 s NIC kartami Broadcom a potrebujem tam nainstalovat debian.
Debian nema ziaden ovladac pre tuto sietovu kartu, tak som stiahol zo stranky broadcom modul ktory sa snazim nainstalovat.
Stale sa mi nedari, vedel by mi niekto napisat "howto" ako skompilovat a rozbalit ten dany modul aby mi sietovka isla?

pre doplnenie, stiahol som tento ovladac : www.broadcom.com

vopred dakujem

Dobry den,

skuste toto:

1. Rozbalte linux-3.85l.zip
2. /etc/network/interfaces:
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
(alebo static a zadat IP, ...)
3. apt-get install build-essential linux-headers-$(uname -r)
4. tar xvzf tg3-3.85l.tar.gz
5. cd tg3-3.85l
6. make
7. modprobe -r tg3
8. insmod tg3.ko
9. Na koniec suboru /etc/modprobe.d/aliases pridat riadok:
alias eth0 tg3
10. make install
11. /etc/init.d/networking restart
12. Skontrolovat pomocou ifconfig

Mohol by to priamo zvladnut aj bez instalacie ovladacov Debian 4.0 r4a "etch and a half", iso obraz je na
http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r4a/i386/is o-cd/debian-40r4a-etchnhalf-i386-netinst.iso