Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DNS útok? Nebo výpadek.

Nefunguje Seznam.cz, výpadky některých stránek. Pokaždé když se připojím, tak to jede. Ale vypadávají některé stránky. Tak musím odpojit kabel Ethernet a zase zapojit a jede to. Nevím, zda je to útokem nebo něčím na router. Máte s tím zkušenosti? Po zapojení opětovné funguje Seznam.cz a další. To je divné. Psalo se DNS server či co. Používám Firefox.

Adresa nenalezena

Firefox nemůže nalézt server www.seznam.cz.

Adresa (URL) neodpovídá známému serveru a nelze ji načíst.

* Zkontrolujte prosím, zda je adresa napsána správně a to včetně velikosti písmen.
* Je možné, že server již neexistuje.
* Tato chyba může být také způsobena problémy ve vaší místní síti, proxy serverem či DNS serverem.

C:\Users\Martin>nslookup www.seznam.cz
Server: UnKnown
Address: 10.0.0.138

Neautorizovana odpoved:
Název: www.seznam.cz
Address: 77.75.72.3

Dále při ipconfig (výběr důležitých):

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit
 Ethernet NIC (NDIS 6.0)
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-18-F3-3B-78-7C
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Spojení - místní adresa IPv6 . . . : fe80::5de1:db9c:ec8c:116%7(Preferované)

   Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.1.101(Preferované)
   Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 14. srpna 2008 9:29:18
   Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 14. srpna 2008 11:29:18
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
   Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 2:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{691EDFE5-4771-44A8-8586-B64763392
375}
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 8:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : isatap.{CE849D25-550A-4405-A71D-EDA70E594
BE3}
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 9:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Adresa IPv6. . . . . . . . . . . : 2001:0:d5c7:a2ca:20ea:2c92:3f57:fe9a(Prefe
rované)
   Spojení - místní adresa IPv6 . . . : fe80::20ea:2c92:3f57:fe9a%10(Preferované

upraveno do jednoho příspěvku (touchwood) (touchwood)

rád bych věděl, jak máš postavenou doma LAN. Tipuju, že používáš nějaký ADSL router a za ním máš nějakou další krabičku (broadband router). Důvod vidím v tom, že LAN máš v subnetu 192.168.1.0/255 a DNS server/forwarder leží na adrese 10.0.0.138 (tedy zcela mimo LAN), což je typická IP pro DSL routery.

Jinak netuším, proč máš aktivovanou podporu pro IPv6...