Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thunderbird neodesílá poštu

Již delší dobu se mně nedaří odesílat emaily na účtu centrum.cz,nějak jsem to neřešil,poněvadž tento email využívám minimálně.Původně při nstalaci Thuderbirdu si to nakonfiguroval sám a dlouhý čas to fungovalo bez problémů.Nyní se na mě obrátil známý,že mu to stejné dělá na tiscali.Začlo mu to dělat na novém notebooku po pár dnech a zajímavé je,že i na stolním PC s odstupem 14 dní.U mě jde o W7,Thuderbird 60.6.1,u známého je W10.Postupně se objeví hlášení,jak na obrázku.Prosím,poraďte.

nenastavuješ pro odesílání náhodou smtp svého poskytovatele? zkus se ho optat.
nemá ten známý zase nějaký vychytralý antivirový balík, který všechno blokuje?

já používám jen webové rozhraní gmailu a lokálního clienta vůbec neřeším, léta jsem se tím nezabýval.

Neměl jsem v týdnu čas se tomu dále věnovat,ale to nastavení dle IQ37,jsem tam měl a mám,bylo tam jen jiné číslo portu,stejně to nefunguje.Při spouštění PC problikne na chvíli okno s tím,že spojení bylo obnoveno toť vše.U toho druhého PC s W10,jsem se to pokoušel nastavit dle nápovědy na Tiscali,opět bez úspěchu.Pak ještě v Poště W10,tam to sice nic nehlásí,jen se to přesune do neodeslané pošty.

Avast nemám na W7 mám Microsoft Security Essentials,známý na W10 má Defender.U mě odchází pošta přes Seznam,Volny,jen přes Centrum to nejde.Přitom to kdysi fungovalo vše.Známý používá jen Tiscali,nedřív mu to odešlo na notebooku a asi za 14 dní i na PC,ne současně.U toho W10 mě napadlo,zda by to nemohla způsobit i nějaká aktaualizace.Jak se nastavuje Firewall netuším.