Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínaní a zapínani s černou obrazovkou

Dobrý den,

Pracoval jsem na pc a najednou se mi pc kousl, nikdy se mi nic takového nestalo. Zkoušel jsem se dostat do správce úloh ale nereagoval na nic. Tak jsem ho po hodině vypl a zkusil znovu zapnout. Po zapnutí se rozjede ale po 15 sec. se sám vypne a následně sám zapne. Při těch 15 sec, co běži tak se ani nespustí monitor. Tohle se stalo před 2 dny, včera se zázračne zbrchal a normálne fungoval, pak se zase zasekl a od té doby už dělá jen to, co je popsané výše. Není to starý pc, kupovaný v roce 2014.

Procesor
Intel® Core™ i7-3770k

Čipová sada
Intel® Z75

Paměť
16 GB DDR3

Pevný disk
2 TB SATA 6G (7 200 ot./min)

Grafická karta
AMD Radeon HD 7950 (3 GB vyhrazené paměti GDDR5)

Děkuji za všechny rady a tipy

Nejčastější závada u mých (přesněji pod mojí správou) cca 100 PC - zoxidované kontakty na pamětech RAM. Vytáhnout, očistit kontakty čistým lihem a zastrčit. Druhá nejčastější závada - chyba na disku. U novějších levnějších desek třetí nejběžnější závada - nafouklé kondenzátory u měničů a ztráta jejich kapacity.
Občas se vyskytující nepochopitelná závada - vybitá zálohovací baterie CMOS - počítač se chová velmi podivně - matně si vybavuju podobné chování - samovolné vypínání a zapínání. Tu můžeš vyměnit preventivně.

Ahoj, budeš muset na to jít vylučovací metodou. V první řadě odpoj disk, časté zapínání a vypínání mu nesvědčí a zkoušej, jestli PC naběhne alespoň do BIOSU. Pokud ne, nechej jen jeden modul ram a zkus to znovu. Když to ani pak nepůjde, tak jestli máš po ruce jiný zdroj, vyzkoušej ho. Pokud nemáš, vytáhni grafickou kartu a zkus to na integrované.