Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Orange router ako modem/bridge mode

Ahojte,
situácia:
Mám od Orangu 4G internet. Mám vonku ako keby zosilňovač/vysielač (Orange to nazýva IDU jednotka) v ňom je SIM karta. Vnútri má router Asiatelco (ODU jednotka ORANGE). Router je pripojený koaxiálnym káblom z vonkajšej IDU jednotky. Potrebujem tento router dať do stavu bridge mode alebo modemu. V nastaveniach toho routra ale nie je nič také, kde by som to mohol nastaviť. Volal som aj do Orangu.
Mám druhý router TP link s firmware dd-wrt, ktorý potrebujem nastaviť ako primárny, aby všetky kompetencie riešil TP link /port forwandig, vpn server, wol server...) samozrejme mám verejnú IP.
Ako by som to mohol nastaviť? Stretli ste sa s Orange 4G internetom a jeho zariadeniami?
Ďakujem

ok, vyskúšam to lepšie vysvetliť
áno, mám duobox
vonku na stene mám namontovanú ODU jednotku - je to zariadenie, v ktorom je SIM karta od orangu. je to prijímač 4G signálu. Mám ho preto, lebo vnútri nemám 4G signál, vonku áno.
Vnútri mám router - IDU jednotku.
Z ODU jednotky (vonku) ide koaxial kábel do IDU (router vnútri).
Na routri ale nemám také služby, ktoré by som chcel rozbehať - VPN server, wol server a pod.
Kúpil som si TP link router a dal som si doň dwrt
TP link potrebujem nastaviť ako primárny router, aby som na ddwrt mohol fungovať s verejnou IP adresou a aby na ňom fungovali služby - VPN, telnet, ssh a pod.
proste TP link s ddwrt potrebujem nastaviť tak, aby fungovali na ňom tie spomínané služby.
Na IDU routri - orange mám DMZ - tam mám nastaviť IP adresu TP linku?
ešte som rozmýšľal, že by TP link bol napojený len do LAN portu, dostal by vnútornú IP adresu. to znamená, že nemá vonkajšiu - wan adresu
v tako prípade by to fungovalo?

Ja len, ze na zaciatku si tvrdil, ze IDU je vonkajsia jednotka;o).
Ano do DMZ nastavis TP-Link.
Ano mozes vypnut na TP-Linku dhcp a pripojit ho cez lan, v tom pripade z neho spravis len AP. Ale nebude ti fungovat to chces, pretoze port forwarding sa robim medzi WAN-LAN a to by si potom nemal. Sice ty tam mas dwrt a tam s utusim iptables normalne, cize teoreticky by to slo. Ale byt tebou zapojin to normalne do WAN.

Fuu, sorry, potom sa ospravedlňujem, na začiatku som mal preklep
takže na idu routri - orange vypnem dhcp, vypnem wi-fi, do dmz dám ip tp linku?
a tp link do do wan?
inak, v nastaveniach tp linku, resp. ddwrt mi hore ukazuje wan ip
a keď som skúšal to doma pripájať, tam mi ukazovalo vždy adresu wan lokálnu ip, napr. 192.168.0.6
to je v poriadku?
mám svoju verejnú ip zaregistrovanú na ddns (no-ip.com) pomôže to?

Na orange IDu nic nevypinaj...aj tak bude tvoja siet oddelena od ten z toho bazmeku.
IP verejnu mat nebudes...tu ma (mozno) IDU (pozri sa), ale ani ten ju mat nemusi, pretoze IP je malo a je mozne, ze Orange robi len NAT 1:1 a vtedy nemusi byt vidiet, ze mas verejnu IP. To neries. Ak mas zapnute DMZ na IP TP-Linku, budu vsetky requesty zvonku presmerovane na TP-Link, cize akoby tam ta verejna IP bola.
Vsetky DDNS sluzby su na to, ked mas dynamicku IP, neviem ake dava Orange.

OK chápem.
Na IDU routri - orange mám v položke status zobrazenú verejnú IP a DNS 1 a DNS 2
Mám verejnú dynamickú IP, preto ju mám registrovanú na ddns (no-ip.com)
Čiže len nastavím na IDU DMZ a na tp linku - ddwrt si už nastavím VPN a pod. ? A samozrejme pripojím do WAN?
a ešte otázka, port forwarding robím na IDU alebo TP linku? :D
ďakujem

Všetko funguje, funguje mi aj VPN
Mám ale jeden problém.
Po cca 5 hodinách mi prestane ísť internet aj cez TP link a aj cez ORANGE router - IDU jednotka.
Na TP link sa cez wi-fi pripojím a píše mi internet nemusí byť dostupný a na ORANGE router na wi-fi sa ani len nechce pripojiť.
Keď vypnem/zapnem TP link potom všetko naskočí.
Chyba podľa mňa nebude na TP linku, ale niečo v ORANGE routri. Asi niečo s IP adresami.
Čo si myslíš o tom?

Mám ten istý problém, ako si už vyriešil.
Prosím Ťa, potvrď mi nastavenie Orange IDU:
1: Na IDU máš pridelenú verejnú WAN adresu (napr 85.237.xx.xx), LAN adresa IDU je 192.168.0.1
2: Na IDU je vypnuté WiFi, vypnutý firewall
3: Na IDU vypnuté DHCP pre IDU LAN, nastavené DMZ na (napr.) 192.168.0.3
4: Na TPLinku je nastavená statická WAN adresa 192.168.0.3, brána: 192.168.0.1, DNS: 192.168.0.1, TP link je pripojený do WAN z ľubovoľného IDU LAN portu
5: Toto je všetko ? Už by malo všetko fungovať ? aj VPN ?
pri takomto nastavení mi funguje internet na TPLinku, ale neviem rozchodiť VPN, neviem, akú adresu servera mám použiť. 85.237.xx.xx ?
Prosím poraď mi.
Ďakujem.

Otazka je kto ma riadit siet, zvycajne sa to robi inak.
Na IDU zostane zapnute dhcp, TP-Link naopak dhcp vypnes a pripojis sa do jeho LAN portu. Takto z neho spravis AP(switch) a cela siet je riadena IDU.
Pri VPN sa samozrejme zadava verejna IP adresa, na IDU musi bezat VPN server.