Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skype po ukončení visí na liště a "žere" 20% CPU

Skype 8.42.0.60, Win10/Pro.
Po ukončení Skype (pravým na liště - Ukončit Skype) zůstane na liště "neovladatelná" ikona "S" a ve správci úloh je tohle:

[86476-skype-png]

Skype musím ukončit ze Správce úloh. Nebo čekat dlouhé minuty, než zavření Skype z lišty po několika minutách "žraní" CPU zabere. Vždy to šlo zavřít ihned.

Začalo to zlobit po poslední aktualizaci před pár dny.
Tuší někdo, kde by mohl být problém? Pozorujete někdo podobné projevy?

-----edit----
Našel jsem okamžité řešení v příkaze PowerShell

Get-Process -Name *skype* | Stop-Process

To se mi ale pohodlné taky moc nezdá..

Řešení:

Teď mi vyskočila aktualizace Skype na 8.43, po ní problém zmizel.
Značím vyřešeno.

klávesovou zkratku na "taskkill /im skype.exe" nebo ten .ps1 skript.

šlo by to rozepsat na batku, která by měla poznamenanou současnou nefunkční verzi.
buď by kontrolovala verzi (nebo jiný snadný atribut - datum souboru, velikost .exe) a při změně by připomněla vyskakovacím oknem, že už to třeba redmontonští patlalové opravili.

Posledni clovek na svete pouzivajici Skype? Teda jeste ten co je na druhe strane tveho skypu. :-)

Dneska jede whatsapp, messenger a podobne, coz ty bez smartphonu s daty asi nepouzivas.

Skype jsme pouzivali kdysi take, ale bylo to cim dal tragictejsi a verze 8 opravdu uz ne, takze jsme presli na Discord. Ber to jako eventualitu, zda by to bylo mozne i pro protistranu.

jj, aplikace by to umet mela, odzkousene ale nemam, my to pouzivame vetsinou u her na multiplayer.

Aplikace nevim jak momentalne, ale nemela volbu cesty pro instalaci, pac se automaticky instalnula do uzivatele "Appdata", ale to me nevadi.

Driv to bylo jen ciste chat a volani, ted se pres to daji spoustet a kupovat i hry, ale nemam tam zadnou koupenou, ne ze bych to odmital ozkouset, ale vsechno co bych vzal drazsi jak na Steamu.

OK, trochu jsem pokročil v případném hledání alternativ.

Mám už mnoho let fake účet na FB (používám jen na desktopu, jako "www stránku" v prohlížeči), bez osobních údajů, bez čísla telefonu a nějakého ověření, že jsem opravdu "Břetislav Břeh". Messenger tedy teoreticky mám a jsem schopen jej používat, pokud bude zapnutý prohlížeč se stránkou FB. Ale pokud je FF na liště, příchozí zpráva ani rozhovor se nijak neukáže (jako u Skype), prostě nic, zkoušeno teď na W10. Raději bych vyzkoušel klienta, bez prohlížeče; google toho vyhodí spousty, nechce se mi v tom hrabat a zkoušet, tak se rovnou zeptám:

Existuje něco oficiálního pro PC s W7 a W10? Google mi vyhodil jen spousty unofficiálů, nerad bych si zahnojil počítače kdoví čím s kdovíjakými právy. Používáte někdo něco takového neofiko na desktopu? Pokud ano, doporučte, díky.

Discord (desktop client) jsem ještě nezkoušel a možná ani nebudu, dcera na něj na iPhonu nemá místo (mi teď hlásila).