Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praca s xml

Mam dva xml subory, v kazdom niekolko tisic poloziek(elementov), kazda ma desiatku atributov .... potrebujem ich porovnat (nazvy poloziek), a spravit z nich jeden s tym, aby kazda polozka bola v nom iba raz, tj povedzme z druheho vyhodim tie polozky, ktore su v prvom a zostatok pripojim k prvemu. Nasiel som niekolko editorov xml, kde by sa to dalo rucne spravit, ale pri niekolko tisic polozkach . . . . viem otvorit jeden aj druhy v exceli, ale excel to potom nevie ulozit ako xml . . . . nejaky napad?

Na toto je podľa mňa najjednoduchšie napísať program. Alebo by sa dal použiť xpath na vytvorenie dopytu, ktorý by spravil to čo si napísal (vybral všetky elementy z jedného zoznamu a z druhého len tie, ktoré nie sú v prvom), ale bolo by to asi dosť pomalé.