Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závada zdroje

Dobrý den,
Zakoupil jsem si před týdnem zdroj Be quiet system power 9 600W....
Má deska však nepodporovala 20 pinů pro napájení, ale jen 14... Proto jsem začal piny vydávat s tím že je uspořádám tak, jak to požaduje moje základní deska.... Než jsem však stihl piny toho ATX connectoru znovu zapojit stala se mi hrozná věc...
Nějaké dva piny se spojily a ze zdroje se ozvala rána a smrad.... Nevim jak postupovat dál.... Pokud to dát na opravu nebo koupit nový.... (opravu upřednostňuji)....
Máte nápady kde by mohla být závada?
S pozdravem --Gargo--

Než jsem však stihl piny toho ATX connectoru znovu zapojit stala se mi hrozná věc...
Nějaké dva piny se spojily a ze zdroje se ozvala rána a smrad....

To sis s tím hrál pod proudem jo,pokud si to vyzkratoval tak ti reklamaci neuznaj,jestli teda bude někdo zkoumat příčinu,jinak si při tý ráně mohl odpálit klidně tu MB + jinej HW....

Proč jsi vyndával piny z konektoru? Ten konektor je obvykle rozdělávací, tedy skládá se z menších částí, aby šly napájet i starší desky. Stačilo tedy vysunout přebývající část konektoru (konektoru, nikoliv piny!).
Deska i zdroj jsou v ATX standardu, nějaký přepojování pinů nepřichází v úvahu, buď to tam jde zasunout a patří to tam, nebo to tam nejde zasunout a nepatří to tam.
Viděl jsem už ledasjaký hovadiny u počítačů, ale aby někdo přehazoval piny v ATX konektoru, tak to ještě ne.
Oprava bude dražší, než nový zdroj.

Má deska však nepodporovala 20 pinů pro napájení, ale jen 14

Docela by mě zajímalo, co je to za MB. Kdyby tam měl 12 pinů, tak se snaží zapojit ATX zdroj podle AT standardu (jde to a funguje to). Ale na žádnou desku s 14 piny pro napájení si nějak nevzpomínám.