Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radeon Vega 64 padá Windows

Dobrý den, jsem váš fanda. Koupil jsem si Radeon Vegu 64. Vše vypadá dobře. Výkon, grafika, teploty. Mám zdroj 1200w. Problém je to že mi padá občas Windows a karta začne hučet asi jede větrák na max. Pomůže jen power podržení tlačítka a restart. Pak zase vše pracuje normálně. Nemůže poradit máte velké zkušenosti. Děkuji Šubrt

- U "AMD VEGA@64" se to stava a muzes to slyset od vice uzivatelu (bohuzel tech mensich technickych problému nese vic) . Co bych ti doporucil, je pro tvou Vega@64 nainstalovat jiny (spravny) ovladac.
- Dosavadni pred instalaci ovladacu pro tvou grafiku "poradne" odinstaluj treba pomoci : [DDU]
* Jestli pouzivas Overclocking, tak ho nepouzivej. Zadat vychozi nastaveni v BIOse by také nemusel byt naskodu..

No to udělám buď si stín teď trochu hrát. Mám ji dva dny. Mám těle tu kartu v PCI-E 2 a měla by být v 3. Tak nevím. Ale co se toho zdroje týče ten je silný. Spíš ten ovladač a možná přeinstalovat Windows. K tomu ten driver. No uvidíme:-)

PCI-E 2 a měla by být v 3.

- Proc mela byt v 3 ? Jestli myslis PCIexpress, ten "SLOT" kam tu kartu davas, tak ji dej do prvniho (pod CPU).
* Prvni [PCIe] je zpravidla nejvykonejsi, ma nejlepsi potencional propustnost, vymeny dat (bandwitch, RAW bit rate) zajisté dle zakladni desky, ale posledni muze byt klidne jen 4x o proti prvni x16@Duplex [PCIexpresss 3.0] etc kde osazovat "GPU" do posledniho "PCIexpress" nema hlubsi vyznam..

- Jestli myslis napajeni grafické karty (konektory), tak jsi snad nezpojil vse ? (v otazce napajeni té AMD@Vega) ?
* Muze graficka karta fungovat kdyz nezapojim vsechny konktory ? "Ano" : ale pri vysim vytizeni muze padnout, muze dojit k preruseni nepajeni, ztraty signalu. Pisu to jen k upresneni, ze kdyz PC spustis s pulkou konektru v grafické karte, neznamena ze vse pojede jak ma.