Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS EX RX570 -hlučnost?

Zdravím, koupil jsem si výše zmíněnou kartu ve 4GB variantě. Jediný problém je hlučnost (vysavač hadr) a teploty (80°C není problém) Kamarád má taky 570 4GB ale od Sapphire Nitro+, a říkal, že taky není zrovna nejtišší. Tak mě napadá, jsou všechny RX 570 takový vysavače? Nedá se to nějak efektivně ztišit? Za každou radu budu jen rád :-D

Vlastnost žravejch,topivejch AMD s tím nehneš je to nastavený aby to GPU uchladilo takže snižovat otáčky točáků (v MSI Afterburneru třeba) není dobrej nápad.Dražší Sapphire Nitro má lepší chlazení takže by na tom měla bejt líp jak s hlukem i teplotama než nejlevnější Asus ...

Tak to ti tedy závidím. Moje dosavadní GTX 1050 je taky neslyšná, ale výkon mi už nestačí. Jak jsem napsal vejš, bylo by lepší vzít tu Nitro/+ (nevím v čem je rozdíl) a udělat airflow ve skříni (silentiumpc regnum rg1)?

rozdil je v taktech ale to udela rozdil ve vykon tak maximalne 2-3 procenta jestli uz mas tu asus verzi tak je nesmysl ji menit za tu sapphire nitro+ ktera ma lepsi takty a slusny chladic. co bych ti spise doporucil udelat dobry airflow ve skrini sice ta tvoje skrin ma ten airflow ze predu docela omezeny ale zkusil bych dat jestli nemas jednu 120mm dopredu a jednu na zadni pozici (i kdyz tam predpokladam ze mas). dale bych potom zkusil jak kolega zminoval upravit teplotni krivku ventilatoru (nekdy byvaji od vyroby hodne agresivni). pokud ani tohle nepomuze tak nakonec bych zkusil zkusil snizit napeti, kolega tak behem krypto manie tezil na 4x rx 570 se snizenym napetim a pritom nemusel ani snizovat takty to taky pomuze s teplotou.

Mám RX 570 OC 8GB Armor teploty som mal pri hraní hier 70-75 niekedy až 80°C tiež je hlučná pri niektorých hrach vymenil som si bedňu a hneď som mal lepšie teploty 65-68 ledva to išlo do 70-71 tiež je hlučná pri niektorých hrach a vôbec mi to nevadí hlavne že dobre chladí. Bednu mam Silentum Regnum RG4 Pure Black je zbytočne meniť grafiku len kvôli chladiču je to skoro to iste.