Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kaspersky online security

Dobrý,chcem sa opýtať.Je možnosť si stiahnuť Kaspersky online security?Ak sa nemýlim KOS neposkytuje ochranu v realnom čase,musí sa spúšťať ručne.Eset takúto možnosť má.Ono stiahol som so stránok Kaspersky Kaspersky free,ale zjavne som nestiahol Kaspersky online scaner,ale Kaspersky antivýrus,lebo mi automaticky vyplo Defender,takže to nie je Kaspersky online scaner.Som ho odinštaloval.Viem Defender je dostatočná ochrana,ale kdyby neco.A myslím že sa nebudú priečiť,kaspersky bude vyhladávať výrusy iba ked ho ja spustím napr.uplná kontrola

Ano ani ja som na ich stránke nič také nenašiel.Mám stiahnutý Eset online security,ako doplnok ku Defenderu.Včera som spustil asi o pol 9 večer uplnú kontrolu Defenderom,ktorá trvala cca hodinu a pol.Nič nenašiel žiadne hrozby.notebook používam dosť často,tak 2,3 razy do týždňa preskenujem notebook defenderom uplná kontrola.No a potom som spustil asi za pol hodinu eset online security,a ten našiel výrus,len neviem aký,pretože sa to nedalo zistiť,a či to aj nebol planý poplach.Je mi jasné čo defender nezachytí to zachytí eset a opačne.Ten eset online scaner som nespúšťal cca 2 týždne.

2,3 razy do týždňa preskenujem notebook defenderom uplná kontrola

wtf? i placené antiviry s obtěžují s naplánovanou kontrolou 1x týdně.
děláš vůbec na tom ntb něco jiného, než že dokola skenuješ viry?
tak si nastav omezený účet pro svého uživatele, přestaň neustále instalovat hovadiny a nemusíš pc skenovat celý rok.

no a pak jsem se podíval na nick uživatele - aha, to je beznadějné.

Taky mam pocit, ze s prichodem Kaspersky Free Antivirus ten Online Scanner zrusili.

Ja teda presel na ten Kaspersky Free, ale samozrejme i ESET Online Scanner je reseni.

Vyhoda toho Kasparsky Free je ta, ze je mozne ho v systemu vypnout, proste se onenda z klice "RUN" v registru, sluzba se nastavi na spustit rucne a vypne se automaticky instalovany doplnek pro Chrome. Jedine co zustalo je zasedle menu "Scan for viruses" v kontextovem menu pruzkumnika. Odendat by to slo pres utilitu Nirsoftu, ale neni potreba, stejne je to neaktivni.

Jednou za cas ten antivir spustim, proskenuju pocitac a po restartu pocitace uz nenabehne. Jiste neni potreba ho mit vubec nainstalovany, ale mel jsem parkrat problem v PC s podezrenim na vir a nikdy se to sice nepotvrdilo, problem zpusobovalo neco jineho, ale aspon jsem mel jistotu, ze v systemu opravdu vir nemam.