Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je 'Aktivní před xx min' na Messengeru vždy zaručená informace?

Chci se zeptat, zda jste se někdo setkal na Messengeru či Facebooku s tím, že by 'last seen' nebo 'naposledy aktivní před' neodpovídalo skutečnosti.

Stále více lidí mi tvrdí, že na Messengeru vůbec posledních pár hodin nebyli, ale mají tam například 'Aktivní před 52 minutami'.

Nevím tedy, zda na mě hrají divadlo a já jsem jen naivní, nebo jestli je to nějaký messengerovský bug.

Díky za odpověď.

Úplně bych to nevylučoval. Ale klidně mohl ten uživatel telefon odemknout a protože měl naposledy spuštěný Messenger, tak se zaktivoval, i když reálně ho ten uživatel vůbec nepoužil a okamžitě přešel do jiné aplikace.
Takže v Messengeru sice byl ale reálně třeba jenom dvě sekundy.

Uživatel tvrdí, že několik hodin na telefonu nebyl, protože si ho nechal v hotelu, ale přitom cca v polovině jeho nepřítomnosti bylo na messengeru, že byl aktivní před 30 minutami.
Tak nevim, jestli jsem paranoidní, nebo naivní, spousta lidí na netu ve fórech tvrdí, že to skutečně zlobí, ale mně se zdá, že mi dotyčný lže.

messenger nepoužívám, ale facebook zprávy ano, myslím, že je možné určité požadavky xmlhttprequest filtrovat (ono je toho tažko jmenovat konkrétní, když facebook je polymorfní hromada hnoje, kde furt něco se posílá a blokuji na FB asi 100 druhů requestů, které šmírují, bonzují a vyzvídají) a docílitže se zobrazí Starší údaj last seen.