Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím pomozte, nahrazení word dokumentu

Dobrý den, prosím potřebuji velkou pomoc. Psala jsem měsíce absolventskou práci ve wordu 2016 a ted jsem ji omylem nahradila jiným souborem. Práci jsem nejdřív uložila a pak chtěla přetáhnout na plochu kde psali zdali ji chci nahradit a já dala ano. Jde pro smilování boží nějak vrátit? prosím :(

Měsíce jsi psala práci a nemáš ani jednu zálohu? Nikomu jsi jej průběžně neposílala na kontrolu?
Ve Wordu zkus u toho dokumentu, zda neexistují předchozí verze - otevři si jej, pak soubor / Verze
Pokud ne, pak v případě, že máš aktivní body obnovení můžeš dokument vytáhnout pomocí programu Shadow Explorer ze staršího bodu obnovení.

Asi polovinu jsem napsala za 3 dny kdy jsem nepsala a jen psala a na kontrolu tuto část v průběhu neposlala. Jsem tak vyčerpaná... Když otevřu Word - soubor tak možnost verze není, to znamená že nejsou aktivní body obnovení? Jak tedy na druhou možnost s Shadow Explorer, prosím šlo by to popsat ještě konkrétněji?

IMHO nejsi první a asi ani poslední, kdo zjistil že je fajn dělat si průběžně zálohy až poté, kdy o něco bez náhrady přišel. Třeba já jsem si doopravdy začal dělat zálohy poté co jsem dal PC ke kontrole našemu ajťákovi a on mi volal, jestli jsem měl něco v tom adresáři co mi smazal a já jsem na něj měl na ploše zástupce. A to byl můj pracovní adresář a poslední zálohu jsem dělal už hodně dávno. Tak jsem si na to koupil svůj externí HD.
Asi po čtyřech letech co jsem z té firmy odešel mi volal jeden bývalý kolega, jestli náhodou nemám doma něco zazálohovaného, že jim nějaký všeuměl vymazal soubory co jsem vytvořil a samozřejmě v pracovním počítači nechal (možná by se i po tak dlouhé době doma něco našlo, ale nepřišla řeč na to co za to).

BTW: To nemáš ani nějakou pracovní verzi na papíře? Nebo jako přílohu v emajlech? Ale snad to máš aspoň v hlavě.