Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sluchátka mají 5 ohmů, telefon 128. Je to OK?

Chtěl bych vědět, v jakém režimu je správné, aby byl vztah odporu zvukového výstupu (jack out) a aparatury (sluchátka nebo reproduktor). Jestli menší, větší , stejný. Co se používá při jakých účelech (nejmenší zkreslení, vysoký výkon, vysoká účinnost) a zda nějaká z nerovností může způsobovat něco špatného (poškození, zkreslení).

Například: Můj telefon má odpor 128 ohmů mez G a R a 134 ohmů mezi G a L. (Mimochodem, je v pořádku tento rozdíl?) a každé sluchátko Má 4.6 Ohmů. (sluchátka č.1 do ucha mají odpojitelnou koncovku od šnůrky, samotný odpor vedení 0.5 ohmu, odpor ommetru 0.1 ohm) Sluchátka č.2 (kossy porty) mají 64 ohmů a na plné koule hrají skoro jako malý repráček.

Největší výkon a tedy i účinnost je, když je odpor zdroje stejný jako spotřebiče. Na zkreslení to nemá vliv.
Spotřebič by neměl mít menší odpor nežli zdroj (pokud výrobce neudává jinak), ale může mít větší.