Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace W10 - jak nainstalovat na disk E:?

Ahoj, mám v počítači 2 disky (1 disk je na dvě části a jeden je v celku) takže dohromady 3 části. Na oddílu C: Je Windows nainstalovaný, problém je ale ten, že tam není už žádné místo a nedovolí mi to stahovat soubory ani na disk E:, jelikož se to nemůže zapisovat do AppData kvůli místu, chci si nainstalovat Windows 10 na Disk E, jenže když už si stáhnu ten program na instalaci W10, tak mi to automaticky chce nainstalovat na Disk C. Neví někdo, jak tedy nainstalovat windows na Disk E? Aniž bych musel použít Flashku, či CD?

Jen tak pro info: Já ten bordel v PC neudělal...

Změna hloupého předmětu, původně: Instalace W10 POMOC (host)

Instalovat Windows na disk E: není dobrý nápad. Spíš si udělej v discích pořádek.
Teď jsou Windows kde? Na samostatném disku nebo jednom oddílu? Jaká je velikost disků/oddílu? Oddíl se dá zvětšit, samozřejmě předtím nejdříve zálohovat. Nebo využij této situace ve svůj prospěch, kup SSD a Windows naklonuj....

Volá sa to dualboot, ak máš iný OS na primárnom oddiele logického alebo primárneho pevného disku.

Predpokladám, že máš aktívny a primárny disk so zavádzačom GPT, lebo v prípade MBR je možné disponovať výhradne limitom 4(štyroch) primárnych oddielov.

Ak máš dostatok voľného miesta na druhom disku ozn. pod písmenom E:\ v gr. prostredí Windows, smelo z bútovacieho média z ISO W10 nahoď mašinu, zvoľ inštaláciou na tento voľný fyzický disk (E:\).

Inteligentný Inštalátor sa postará o rozbalenie a inštaláciu na voľné miesto naformátovaného disku NTFS. (teda na E:\)

Pozn.:
Po reštarte budeš mať vždy načítaný aktívny Windows v gr.prostredí na disku C:\, je jedno koľko máš v prípade multiboot Windows na mašine. Musia byť ale OS x64 bitové.

Písmená abecedy diskových oddielov sú výhradne pamlsok z dielne MS, Inštalátor sa riadi inými príkazmi. Linux tieto hovadiny veľkej abecedy nepozná.

Pozn.: Zavádzač spolu s bootmanažérom bude vždy na aktívnom a primárnom disku aj v prípade desiatok iných fyzických diskov s rozličnými OS.