Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS Zenbook 15 vs MacBook Pro 13

Zdravím, rad bych se zeptal na vaš názor ohledně koupě ASUS Zenbook 15 UX533FD a nebo MacBook Pro 13 (2017) 256 gb, počítač bych měl na graficky práce ve škole, každodenní věci a na tvorbu hudby, jelikož každy říka něco jineho, rad bych přišel na nějaky obecný názor od vás, cena je přibližně stejná a jsem si vědom absenci portu v MacBooku a za celkem malé úložiště oproti asusu. Zároveň si myslím, že je MacBook vcelku lepší a kvalitnější stroj, ktery bude za par let stále na svoji dobu. Předem děkuju a budu rad za každou vaši odpověď)

Macbook doporucim do roku 2015, pak sly s kvalitou do kytek (tj novejsi doporucuju nekupovat).

Kazdopadne, ten Asus mas 15" a Macbook 13", jak velky notebook tedy chces?
Dale zalezi jaky mas pozadavky na vykon, max cenu apod. Navic kdyz se nebudes omezovat jen na MacOS a Win, Linux je momentalne dost dobra volba na desktop :-)

Dekuju za odpověď :) S macbookem souhlasím, 2015 je super, akorát je to zkratka starší typ a v dnešní době seženu pouze z druhé ruky, tzn šance, že se nějakým způsobem poroucha je vyšší a navic je o dost těžší než nova generace, napsal jsem MacBook Pro 13 z důvodu, že na 15 nové generace penize nemam. Co se tyče výkonu, tak jak říkám, notebook bude hlavne na grafické práce ve skole a každodenní věci+ tvorba hudby, takže si myslím, že nepotrebuju nejaky extra výkon..

Max cenu mam kolem 36-38 tisic což je celkem vysoká investice, ASUS se mi libi co se tyče rozměru, designu a parametru (verze s 16gb rám, 512 gb ssd, procesor i7), na druhou stranu se mi vždycky líbil MacBook a jelikož dávám za to takový penize, tak bych nerad udelal chybu při výběru

Myslel jsem, ze jsem to napsal srozumitelne, ale radsi tedy jeste jednou.

Macbooky po roce 2015 se nevyplati kupovat, naopak u nich mas vetsi sanci, ze se rozbijou - hrozne chlazeni, priserna klavesnice, vsechno lepene a nepristupne. Samozrejme volba je na tobe, delej si co chces. Jen rikam, doporucuju se Macbookum po roce 2015 vyhnout velkym obloukem.