Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení akumulátoru notebooku

Dobrý den,
notebook Acer Aspire ES 17. Nad klávesnicí bliká červená LED, notebook je napájen ze sítě, ale nenabíjí se. Zobrazené procento nabití akumulátoru pomalu klesá. Vědomě jsem nic nepřepínal a v nastavení notebooku nemohu najít volbu změny napájení. Ani v pokročilém nastavení režimu spánku a hibernace.
Děkuji za info.

Notebook je nový, koupený v Alze před 7 měsíci. Zdroj je originální, OS Win 10 64 bit, kromě aktualizací od Microsoftu bez zásahů. Dosud nabíjení probíhalo v rozmezí 96 až 100 % jako u předchozích NB, akumulátor byl nabíjen když nabití pokleslo pod 96 %. Při něm svítila modrá LED při napájení přes zdroj, což i nyní. Nyní navíc bliká vedlejší červená LED, obě nad klávesnicí pod displejem. Po vypnutí NB a odpojení zdroje obě LED zhasnou. Při provozu po odpojení zdroje zůstane svítit modrá LED a blikající červená zhasne. Při provozu po najetí kurzorem myši na ikonu nabíjení na stavové liště se nyní zobrazí: "55 % k dispozici (napájen ze sítě, nenabíjí se)". Pokles procent nabití je cca o 1 % za 2 dny pokud je NB v provozu cca 2 hod denně.