Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky internetu

Dobrý den,
již 4 dny pozoruji výpadky internetu. Každou minutu mi cca 2x na chvilku vypadne internet a nevím, jestli je chyba u mě nebo u providera. Je nějaká možnost, jak vyloučit chybu u mě, abych ze sebe na infolince nedělal blbce? V příloze screen z pingu, pokud to někomu pomůže. Děkuji za každou radu.

- bránu tvého poskytovatele asi neznáš, ale zná ji tvůj router, může být vidět v přehledu wan nastavení. to je kvůli připojení k tobě.
- potom ping na dns poskytovatele, jak jim funguje jejich infrastruktura. nebo na dhcp server poskytovatele (zase vyčteno z routeru).
- ještě pingám na web poskytovatele, s čím leze ven a jak mu funguje přístup na net. nejdřív na známou ip, kdyby nefungovalo dns. konkrétně u tebe už vidíš že funguje.
- až poslední je ping na nějaký web server (nix, seznam, google) pro ověření funkce dns.
- nakonec si udělám tracert, ať mám jakýsi obrázek o připojení.

mám to sepsané v batce a ty mezikroky jsou proto, ať vidím ve kterém místě připojení vypadlo. tobě jede, ale ať vidíš posloupnost, na co se zaměřit ještě před seznamem.

a ještě inspirován mifem:
nech pc v klidu, s co nejmíň aplikacemi, ideálně bez spuštěné webové stránky s miliónem reklam (ale prohlížeč může jet).
stáhni a spusť ms tcpview a pozoruj cvrkot - co leze kamsi ven na úchylné adresy.