Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Acer UEFI

Dobrý den, přátelé,
obracím se na vás s žádostí o radu s řešením zapeklitého problému.
Dostal se mi do ruky ntb Acer V5- 431. Notebook je nastaven na bootování v legacy a nelze vstoupit do UEFI pro změnu. Při startu sice nabízí "press <f2> to enter setup, <f12> to change boot device", na stisknutí (držení) klávesy reaguje však pouze cvakáním speakru a nabootuje normálně do OS.
Moje otázka tedy zní, zda vás nenapadá, co by mohlo být důvodem k takovémuto zamezení přístupu, popř. zda existuje i jiná možnost, jak se do UEFI dostat. Postup přes rozšířené možnosti spuštění není přístupný, protože jak je psáno výše, notebook je nastaven do legacy a bootuje tedy původním způsobem.
Mnohokrát děkuji za reakce.

Bohužel. V nabídce nastavení spouštění možnost chybí.

- Tak ten NTB nerestartuj, ale vypni ho natvrdo (pridrz power několik /s nez se NTB vypne) , tim se vyhnes spusteni ve fast-boot. Pak vlez do BIOS pomoci spravné klavesy při spusteni F?, DEL etc (dle modelu a vyrobce) .

- Z Windows se do pozadovaného nastaveni dostat muzes, jen v nabídce "start" pridrz klávesu "SHIFT" + klikni na "RESTART".
* Tim vyvoláš tzv "Advanced Startup Options" kde je a najdes i moznost pro vchod do nastaveni UEFI/BIOS.

Ano, to vím. Po restartu se vypíšou rozšířené možnosti spuštění.
1) Povolit ladění
2) Povolit protokolování spuštění
3)Zapnout video s nízkým rozlišením
4) Povolit nouzový režim
5) -//- se sítí
6) -//- s příkaz. řádkem
7) Zakázat vynucení podpisu ovladače
8) Vypnout antimalwarovou ochranu ...
9) Zakázat automatické restartování po selhání
10 (1)) Spustit prostředí obnovení
Možnost vstupu do BIOS při nejlepší vůli nevidím.