Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nvflash nahráním novýho vga biosu jsem bricknul kartu

Ahoj tak jsem si chtěl updatnout bios na své expedition gtx 1050ti a tak jsem to udělal.Karta už nenaběhla.Když jsem flashnul původní bios kterej jsem si zálohoval tak to furt nefunguje.Když to flasnu znovu tak mi to ukáže originální verzi biosu jak nahranou v kartě tak i tu co chci znovu flashnout.

použil jsem:

cd C:\nvflash
nvflash64 --protectoff
nvflash -6 nvidia.rom nebo Nvflash64 --override -6 nvidia.rom

Stále nenabýhá chyba 43,přitom hřeje a napětí na kartě je všude správné
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

- A problém je jaky, sekla se a nejede, nebo nejde flashnout ?
- Tu 6 jsi tam dal nahodou, nebo mas overené ze se tam nachazi ?
* :!: Nezpomen tu kartu nejdrive ve spravci zarizeni "odpojit/vysunou". Samotny Index tvé GPU zjistispomoci nvflash --list

nvflash --index=0 -6 Tvuj_ROM.rom

Jde flasnout při flashování mi to ukáže verzi která tam má být.Když pc zapnu grafika točí ventilátorama a do 10 sek se přestanou točit.Ta 6 se tam prý dává kvůli ověřování nebo tak.Ve správci zařízení jsem ji odpojil.Jen při tom 1. flashnutí jinýho biosu jsem ji neodpojil tak nevím jestli by to vadilo.

Ten příkaz je teda takhle dobře jak jsi napsal?

- Osobne pouzivam klasicky (pro GPU v PCIe1), bez ----overridetype ktery dovoli nainstalovat cokoliuv i to co nemusi byt kompatibilni. 6 znamena --overridesub :

nvflash --protectoff
nvflash --index=1 -5 -6 VBIOS.ROM

Nebo :
*Dle pozice GPU v PCie.

nvflash --index =0 -5 -6 VBIOS.ROM

* Jestli mas jen jednu GPU, tak Index popripade ani nemusis udatvat a muzes pouzit (kuprikladu) jen :

nvflash -4 -5 -6 VBIOS.ROM

(soubor VBOS.rom, musi byt ve stejné slozce jak nvflash)

- Proc ten [.ROM] otviras proboha v Notepadu ? ::)
* Custom/vlastni [.ROM] se upravuji pomoci ruznych "tweaking" nastroju. Ale i tak jsou exlusivne urceny zkusenejsim uzivatelum kteri vedi co delaji a vi co které hodnoty znamenaji, jak se vypocitavaji vysledne hodnoty, znaji dusledky..

- Ten error "43" se ti ukazuje kde, nebo kdo ti ho ozanumuje ?
* Normalne bych asi doporucil pouzit ten flash v live.USB_Verzi (karta je vysunuta, zpravidla se timto zpusobem predchazi i zasahu OS, nebo AV do procedury flashu) , ale mam podezreni ze zcela jiste nevis, co vlastne delas a opravdu bych nechtel, aby jsi pak skoncil s nefunkcni GK a podstatne slozitejsim zpusobem jak vse vratit zpet, tedy v pripade kdyby to jeste slo..

Už ted karta nefunguje.Neměl bych raději koupit programátor z číny kterej zapojím do usb a přes pc nahraju bios přímo do čipu co je na GK.Z toho programátoru vede speciální krokodýlek s 4 kontakty na každé straně kterej se nasadí na bios čip grafiky.Případně bych to ted zkusil flashnout bez OS jak jsi psal.

Ten rom jsem otevřel v notepadu aby bylo vydět že ten bios má stejný název jako náepka která je na GK

Nevim co je "programator" (asi nejaky sériový sniffer ) a jak flashuje GPU (vsechny nemaji stejny pocet nozek / serial_PINs Rx Tx, flashuji se jinak).
Ale ta graficka karta jde E/EPROM flashnout primo na rozhrani "PCIe" pomoci "nv_flash live".
* Musis mit jen druhou grafiku, nebo iGP|APU. Kdyby jsi mel jednu jeste tu samou, tak by sla jen prekopirovat, proto je tam ten "index".