Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U VHS videorekordéru nefunguje obraz.

Po dlouhé době jsem chtěl si chtěl pustit nějaké staré vhs kazety. Mám doma ještě starou tv tak jsem video propojil s TV scartem a taky koaxialem. Když zapnu video, tak se v televizi přehrává jen zvuk a místo obrazu je tam jenom zrnění. Zkoušel jsem více kazet ale pořád se přehrává pouze zvuk. Nevíte čím by to mohlo být?

scart je propojení někde k demodulátoru. pokud si to telka nepřepne sama, na ovladači se musí zvolit extra vstup, značili to snad "aux".
koaxial vede úplný tv signál někde kolem 35.kanálu, je nutné ho naladit podle kontrolního obrazce se dvěma bílými pruhy.

vyhodit ten krám i starou tv.

Ten koaxiál vyhoď a nech jen scart. Televizi ovladačem přepni na SCART vstup (pokud se tedy nepřepne sama). Zahýbej oběma konci scart kabelu jestli naskočí obraz. Pokud ne, zkus ještě jiný scart kabel. Pokud ani to nepomůže, zkus jinou televizi. Pokud pořád nic, video je rozbité...