Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8 - kompletní vypnutí telemetrie

Ahoj,

poradili byste mi, prosím, kde všude (mám na mysli fakt úplně všechno) se ve Windows 8 vypíná telemetrie?

Zatím jsem udělal jen ty základní věci jako je vypnutí aktualizací (bezpečnost mě nezajímá, jsem v sandboxu), vypnutí odesílání dat z nějakého programu uživatelských zkušeností v centru akcí, vypnutí Customer Experience a Maintenance v plánovači, ve službách taky něco mám vypnuté (taky se to týká telemetrie).
Prý to ale není zdaleka všechno, co se něco Microsoftu posílá. Všiml jsem si ve sledování prostředků, že třeba svchost.exe a system stále využívají připojení k internetu.
Zkrátka bych chtěl opravdu kompletně vypnout veškerou komunikaci ze serverem Microsoftu. Jde to vůbec?

Díky.

Odpojit PC od internetu, problem solved.

Respektive zakázat připojení k internetu na routeru pro konkrétní "stroj".
Tak to mám na virtuálních strojích, kde komunikovat se světem nepotřebuji. Programy fungují, aktualizace a záplaty nepotřebuji.

-------
Pokud jsi špión, superhacker, superwarezák, nepoužívej OS Microsoftu :-)

Každá uhlíková, biologická stopa je vystopovateľná aj ak nabiješ svoju baterku určenú pre prácu s digitálnou mašinou generátorom, solárkom, fotovoltaikou či pripojením na verenej IS.

Linux a spol. je dnes No.1 pod drobnohľadom telemetrie, lebo ide o robotizáciu priemyselných strojov.

Servisákom mašín nezabrániš vstup k otvoreným portom.

Našťastie je možnosť odpojiť umelú inteligenciu od zdroja napájania než bude osadená v mimogalagtickom priestore.

Zlatý Linux, tady mi nic neunikne, vím o všem, co letí ven bez dovolení. Už by lidi měli na něj přejít a vyprdnout se na M$. Nainstaloval jsem Fedoru už hodně lidem a když jsem řekl Linux, tak se děsili a když jsem jim řekl, že jsou to nové Windows 25, tak si chrochtají blahem :-)

Už je hodně her nativní, hodně běží pod Wine a VirtualBox. Ovšem nové pařenice by asi řešil jen dualboot. Když jsem ve firmě najížděl Linux, měl jsem Widle v dualbootu ale jen aby se zaměstnanci nevymlouvali, kdyby pařili hry, dostali by klystýr ode mne. Po měsíci jsem Widle smazal a mám svatý pokoj. Ani doma ani na laptop mi už Wokna nesmí.
Účetní sw by ti určitě v DosBoxu běžel daleko líp a rychleji, než na Windows.

Používám Gimp, je verzi od verze lepší, i když pro někoho poněkud neobvyklé ovládání, jde jen o zvyk. Na vektorovou grafiku Inkscape nebo Xara Xtreme, na sazbu Scribus, na profi LaTex. Video nelineární střižna Kdenlive - Pinacle se může před tímto GNU progranem jít vycpat. Kancelář samozřejmě LibreOffice.