Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak omezit data ve Windows7 ?

Ahoj,

mám tady starší notebook s Windows 7, který uživatel používá jen občas na chatě.

Používá LTE modem s omezenými daty ! Jenomže, když NB připojí k internetu,
tak mu to hned vyžere data na aktualizacích a podobně.

Jde nějak selektivně nastavit, které aplikace, včetně systému (aktualizací) mohou k internetu přistupovat?

Ideálně tak, aby byl povolen jen Google Chrome prohlížeč a všechno ostatní mělo zatnutý tipec.

Nikdy jsem to nepotřeboval řešit, tak se ptám :-) jestli to už někdo neřešil.

4 z 5 brtníků kašlou na aktualizace:
- většina je k ničemu
- všechny zanáší jen další chyby
- ty extrémně kritické mají publicitu, nikomu tak nebrání si je doinstalovat ručně = službu aktualizace mají brtníci na "manuálně".
- mám svatý pokoj, na rozdíl od letitých tazatelů na fórech, kteří šílí z toho, že jim aktualizace nevytěžují cpu na 50%, nekradou data a nebrzdí vypínání pc.

optimální stav u w7 je "sp2" + pouze kritické aktualizace "security only", do konce r.2017. (jako bonus update na ie11 + poslední kumulativní aktualizace)
pak se m$ totálně posral a je od ledna 2018 už jeho aktualizacím nevěřím.

čili nerozumím tomu, co tam už přes rok instaluješ, když nic zajímavého nevyšlo.

aplikace:
to samé projít si sw a pohledat, kde se u nich zakazují aktualizace - to snad ostražitý uživatel dělá hned po instalaci.