Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno fce v Excelu 07

Zdravím všechny,
chtěl bych se prosím zeptat, jestli existuje nějaká funce v Excelu, jejíž výsledek je součet buněk. Kritérium je barva. Např.:potřebuji vědět, kolik je zelených buněk, kolik červených atd...
Děkuji

Počítať v Exceli čokoľvek na základe farby buniek ide len pomocou makra - s jednoduchým vzorcom si nevystačíš.

Používať farebné odlíšenie buniek ako nosič novej informácie je vo všeobecnosti z praktických dôvodov vysoko neodporúčané.